Accueil » Zvířata » Úžasné video jediného mořského ještěra na světě

Úžasné video jediného mořského ještěra na světě

Galapágy jsou úžasným místem, kde se krajina dokonale snoubí s neuvěřitelnými endemickými druhy. Jednou z předností ostrovů je, že pouze 3 % z nich obývají lidé, což z nich činí místo, kde příroda zůstává nedotčená nebo nedotčená člověkem. Na těchto ostrovech se můžeme setkat s unikátním mořským ještěrem.

Z tohoto důvodu je pozorování druhů a výjimečných zvířat je něco, co lidi vždycky ohromí, zvlášť když se to stane tam.

Jediný mořský ještěr na světě

Video obrovského plaza, který plave v hluboké vodě, se stalo virálním. týdnů. V půlminutové sekvenci je zvíře vidět v plné roztaženosti a ukazuje svou majestátnost.

Uživatelé sociálních médií se stále více se ptají, jaký druh zvířete protože se zdá, že plave jako krokodýl, ale vypadá spíš jako leguán. Tento jedinečný živočich je jediným mořským ještěrem na světě.

Jedná se o mořského leguána, který se dokáže potopit až do hloubky 25 metrů a vydržet ve vodě téměř 20 minut, poté se vrátí na souš, aby se zahřál.

#Video Působivé pozorování jediné mořské ještěrky na světěZdroj: Capture Instagram

Často ho můžete vidět, jak se vyhřívá na slunci, dosažení tělesné teploty přibližně 35,5 °C. Kromě toho mořská ještěrka kýchá nosem sůl, což je neobvyklá adaptace, kterou si vyvinula, aby se zbavila přebytečné soli přijímané v mořské stravě.

Jeho potrava je býložravá (zelené řasy, např. mléčnice) a některé z jeho suchozemští predátoři jsou galapážští jestřábi a kočky, psi a krysy. Na moři se někdy stává kořistí různých druhů žraloků.

Níže naleznete video, na kterém je zachycen tento leguán mořský na Galapágách:

Leguán mořský se vyskytuje pouze na Galapágách a je jediným druhem mořského ještěra na světě, který se může potápět až do hloubky 30 m a pod vodou stráví až 30 minut.

Kredit: Shelton Dupreez pic.twitter.com/ZcRRDHN53n

– Wonder of Science (@wonderofscience) 29. května 2021

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.