Accueil » Zvířata » V čem jsou bílé kočky tak výjimečné?

V čem jsou bílé kočky tak výjimečné?

Věděli jste, že bílé kočky jsou nejvzácnější barvou v kočičí populaci? Ve skutečnosti tvoří bílé kočky jen asi pět procent celkové populace našich kočičích přátel. Díky své nádherné sněhobílé srsti jsou ohromující a velmi neobvyklé. A samozřejmě jsou ještě výjimečnější. pro své milující rodiny.

Stejně jako všechna zvířata mají bílé kočky různé barvy očí, všechny jsou velmi jedinečné. Jedna barva očí je však specifická pro bílé kočky byla spojena s hluchou kočkou. A tou barvou je modrá.

Mnohem větší populace modrookých koček je hluchá ve srovnání s bílými kočkami s jinou barvou očí. Vědci zjistili, že pouze 17 à 22 % bílých koček s nemodrýma očima se rodí hluché. Toto procento se zvyšuje na 40 % pokud má kočka pouze jedno modré oko. Zatímco kočky s oběma modrýma očima mají 65 à 85 % šance, že se narodí neslyšící.

V čem jsou bílé kočky tak výjimečné?Zdroj: Capture Instagram

Bílé kočky s modrýma očima

Ne všechny bílé kočky jsou hluché, ale pokud vidíte nebo vidíte. vlastníte bílou kočku s modrýma očima, je dobré zkontrolovat a uvědomit si, že může být hluchá. Je to proto, že v některých situacích může ztráta sluchu kočku ohrozit. Například toulavé kočky, pokud jsou hluché, nemohou slyšet svého predátora a včas utéct. Ohroženy jsou také kočky domácí. Neslyší své majitele, když se k nim blíží něco vážného.

Dobrým způsobem, jak zkontrolovat, zda je vaše bílá kočka hluchá, je lusknout prsty z jeho periferního vidění a vidění do dálky od něj, aby nemohl cítit vibrace. Můžete také přemístit klíč do domu a sledovat, zda na hluk nějak reaguje. Někteří majitelé zjišťují, zda jejich kočka vrní, aby zjistili, zda je hluchá, nebo ne. Nicméně i když vrní, může být hluchá. Některé zdroje uvádějí že hluché kočky vrní hlasitěji než slyšící kočky!

Kromě vysoké pravděpodobnosti, že jsou hluché, jsou tyto krásné kočky obzvláště zvláštní díky své nápadné bílé srsti a osobnosti. plaché a líné.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.