Accueil » Zvířata » V Nayaritu potvrzen první případ vztekliny u člověka přenesené kočkou domácí

V Nayaritu potvrzen první případ vztekliny u člověka přenesené kočkou domácí

Potvrzení prvního případu vztekliny u člověka přenesené kočkou domácí v Nayaritu

První případ vztekliny u člověka přenesené domácí kočkou. Obětí je 29letá žena, která je ošetřována v nemocnici v Tepicu.

Státní agentura ve svém prohlášení uvedla. že dne 13. listopaduženu pokousala domácí kočka, která se chovala agresivně a tři dny po incidentu zemřela. Dále je třeba poznamenat, že kočka nebyla očkována proti vzteklině.

„Téměř o čtyři týdny později se u pacienta začaly projevovat nervové příznaky podobné vzteklině. V současné době je jí poskytována lékařská péče a její hemodynamika a životní funkce jsou stabilní. Její prognóza je však opatrná, uvádí se v prohlášení zdravotnického sekretariátu v Nayaritu..

Výsledky testů provedených na této ženě ukázaly vysokou hladinu imunoglobulinTo vedlo k závěru o infekci virem vztekliny.

Zdroj: Capture Instagram
Ministerstvo zdravotnictví doporučuje veřejnosti:

 • V případě napadení domácího mazlíčka vyhledejte lékaře.
 • Očkujte své domácí mazlíčky proti vzteklině.
 • Každé zvíře podezřelé z nákazy nahlaste zdravotnickému personálu.
 • Vzteklině lze předcházet podáním vakcíny. Očkování psů je skutečně nákladově nejefektivnější strategií prevence vztekliny u lidí, protože nejen snižuje počet úmrtí způsobených vzteklinou přenášenou psy, ale také snižuje potřebu postexpoziční profylaxe při péči o pokousané pacienty.

  Více než 29 milionů lidí na celém světě je každoročně po pokousání očkováno, což každoročně zabrání statisícům úmrtí na vzteklinu.

  Vzteklina je skutečně smrtelný virus která se na člověka přenáší slinami infikovaných zvířat. Virus vztekliny se obvykle přenáší kousnutím.

  Zvířata, která virus přenášejí

  Zvířata, která mohou vzteklinu nejčastěji přenést na USA jsou netopýři, kojoti, lišky, mývalové a skunkové. V rozvojových zemích je největší pravděpodobnost přenosu vztekliny na člověka u toulavých psů.

  Když se u člověka začne projevovat příznaky vzteklinyNemoc téměř vždy končí smrtí. Z tohoto důvodu by se měl každý, kdo může být vystaven vzteklině, nechat očkovat proti vzteklině, aby se ochránil.

  Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

  Související příspěvek

  mm
  O autorze, Michal
  Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.