Accueil » Zvířata » Víte, proč se kočky bojí okurek? Zde je odpověď

Víte, proč se kočky bojí okurek? Zde je odpověď

Obsah

Několik videí na sociálních sítích ukazuje podivné chování koček v přítomnosti této zeleniny. Podle odborníků mohou kočkovité šelmy při pohledu na tuto zeleninu prchat, protože si ji spojují s predátory.

Některé kočky se bojí okurek

Na sociálních sítích se rozšířil trend, který kritizovalo několik organizací na ochranu práv zvířat. Týkal se několika videí, která sdíleli majitelé koček. Ukazovali jim okurku a při pohledu na tuto zeleninu utíkaly. Mezitím se člověk, který video natočil, kočkám smál a dokonce povzbuzoval ostatní, aby to se svým mazlíčkem zkusili.

Mnozí odborníci však před tímto typem předvádění se zvířaty varují. Je to pro zvířata stresující. John Bradshaw, odborník na chování koček, s tím souhlasí a dodává, že tato videa jsou jen pobídkou k tomu, aby kočky vyděsila a vyzvala ostatní, aby se jim vysmáli.

A i když víme, že strašit kočičího miláčka okurkou není vůbec dobrý nápad, stojí za to se ptát, proč se to děje a co to těmto zvířatům může způsobit.

Reakce koček není způsobena samotnou okurkou. Je to totiž jen zelenina, která nemá nic společného s jejich bezprostředním útěkem. Problém spočívá v tom, že jsou konfrontovány s předmětem, který se náhle objeví, zatímco jedí nebo se věnují určité činnosti.

Roger Mugford, odborník na chování zvířat, tuto teorii podporuje. Tvrdí totiž, že původ tohoto chování souvisí spíše se „strachem koček z neznámého“ než s jejich strachem z okurek.

Proč by se kočky neměly bát?

Kočky jsou od přírody samotářská zvířata a jejich chování je poněkud obtížné pochopit. Nicméně, jakkoli to zní směšně, strašení kočky je v rozporu s jejími zvířecími instinkty.

Vaše kočka se již nebude doma cítit bezpečně a může se u ní objevit stres a/nebo úzkost. To povede k tomu, že se vaše kočka bude chtít schovat a bude neustále ve střehu. A také k tomu, aby si značkovala své teritorium tam, kde si to nepřejete, atd.

Pokud ho vyplašíte při jídle, je riziko ještě větší. Může mít zažívací potíže a dokonce se může jídlem udusit. Místo k jídlu je pro kočky jedním z nejposvátnějších míst, kde se cítí klidně a uvolněně.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.