Accueil » Zvířata » Vše, co potřebujete vědět o černých kočkách a záhadách kolem nich

Vše, co potřebujete vědět o černých kočkách a záhadách kolem nich

Pro některé lidi, černá kočka může být znamením smůly. Vskutku, bohužel mají tendenci nést stigma, že jsou to smolná zvířata. To se přidává k dalším falešným přesvědčením spojeným s jejich barvou srsti.

Problémem těchto falešných přesvědčení o černých koček je, že jejich adopce je horší. než kočky jiných barev. Přesto může být černá kočka, stejně jako každá jiná kočkovitá šelma, dokonalým domácím mazlíčkem. Je dobré je znát a rozpoznat, aby se zvýšila jejich adopce.

Přinášejí černé kočky smůlu?

Stále existuje pověra, že černá kočka je spojena s různými druhy smůly.. Překročení černá kočka na silnici je pro mnohé špatným znamením. V mnoha evropských zemích a ve Spojených státech je tomu tak dodnes.

V jiných zemích, například ve Velké Británii, je však synonymem štěstí. Pověrčivost samozřejmě velmi závisí na regionu. Nicméně je pravda, že mnoho lidí přisuzuje nešťastnou pověst. černé kočky.

Černé kočky : vše o zvířatechZdroj : Capture Instagram

Jsou tací, kteří věří, že pád na černá kočka jim přinese smůlu. Ve skutečnosti jsou to média, která tuto představu v mnoha lidech podpořila. Je proto třeba stále zdůrazňovat, že nemají nic společného s pověrami.

Kuriozity o černých kočkách:

Jsou tajemné a elegantní: Obklopují je různé kuriozity a mýty, dobré i špatné. V mnoha zemích jsou tak magickými zvířaty, mnohými opěvovanými i nenáviděnými zároveň.

Mají silnější imunitní systém: Černá kočka má silnější imunitní systém než mnoho jiných koček. Melanismus jim může pomoci zlepšit imunitní systém, což zase pomáhá posílit jejich odolnost vůči patogenům. To vše způsobuje, že jsou méně náchylné k onemocnění než ostatní kočky.

Halloween a čarodějnice jsou jejich reklamním prostředkem: Již ve středověku jsou v očích mnoha lidí děsivými zvířaty. Říkalo se, že čarodějnice na sebe berou podobu černá kočka a bohužel je mnozí začali hubit. Od té doby se v mnoha městech staly součástí typické halloweenské výzdoby.

Posvátná zvířata: Egypťané tato zvířata uctívali a obdivovali. Postava kočky s černou srstí byla spojována s bohyní Bastet, ochránkyní domova. Přinášela radost a štěstí těm, kdo ji uctívali. Navíc pokud Egypťané obdivovali zvířata obecně, když někdo zabil kočku.bylo to považováno za hrdelní zločin s přísným trestem.
Adoptujte, zachraňte život a získejte kamaráda, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.