Accueil » Zvířata » Vše o leonbergerovi, obřím, jemném psovi s majestátním vzhledem

Vše o leonbergerovi, obřím, jemném psovi s majestátním vzhledem

Vše o leonbergerovi, obřím a jemném psovi s majestátním vzhledem

Leonberger je klidný a tichý pes, ale není letargický. Nehodí se jako chovné zvíře a dává přednost pobytu se svým pánem. Je to aktivní venkovní klubko chlupů a potřebuje více pohybu než jen procházky. Chcete-li lépe porozumět tomuto typu domácího mazlíčka, zveme vás k přečtení tohoto článku!

Pes: Jaké jsou vlastnosti leonbergera?

Leonberger je velmi inteligentní domácí zvíře a lze ho vycvičit. Někdy však mohou být velmi tvrdohlaví. Toto plemeno psů však není známé tím, že by bylo agresivní vůči lidem. A to i přesto, žejsou k cizím lidem rezervovaní s přibývajícím věkem. Klidný, tichý, ale tvrdohlavý leonberger potřebuje hodně interakce s lidmi.

A zřejmě je to ideální druh pro opatrovníka, který chce velkého, aktivního psa. Tohoto velmi roztomilého domácího mazlíčka lze skutečně vzít na túry, výlety s batohem nebo dokonce do bazénu. Leonbergové se dobře snášejí i s jinými domácími zvířaty. A ještě tohle, za předpokladu, že jsou správně socializováni. Proto je nutné věnovat nějaký čas jejich dobrému výcviku!

Přečtěte si více
Je kastrace psa nebo kočky nebezpečná? Zde je odpověď

Jak udržovat Leonbergy?

Podle veterinářů je třeba tyto psy dvakrát týdně kartáčovat a česat. Zejména je třeba poznamenat, ženení třeba je stříhat. Leonberger je jedno z mála psích plemen, které to neumí! Leonberger miluje aktivity, jako je agility, jízda na vozíku, sáňkování, turistika a plavání.

Pokud uvažujete o přijetí leonbergera do svého domova, je důležité mít na paměti následující. Toto plemeno psů zřejmě nerado zůstává delší dobu o samotě. Pokud jde o jeho délka životaPrůměrná délka života je osm až deset let! Mnohé z vás jistě zajímá původ tohoto roztomilého chlupatého klubíčka. Na tuto otázku vám odpovíme v následujících řádcích!

Původ tohoto plemenného psa!

Leonberger pochází z Leonbergu v Německu, kde se narodil. 1846. Původně se jednalo o pokus pana Heinricha Essiga vytvořit psa ve tvaru lva, který byl součástí erbu Leonbergu. Představoval si tedy velkou šelmu s plavě žlutou srstí a černými skvrnami na tlamě a uších.

Je třeba poznamenat, že toto plemeno psa téměř vyhynulo během první světové války. Z 25 leonbergerů bylo zřejmě pouze pět chovných. Dva nadšenci pro leonbergery, Stadelmann a JosenhansVytvořili klub, který se pak zavázal k jejich záchraně. Přesto jsou poměrně drahé, pokud si je chcete koupit. Jedno je však jisté, bude to investice, které rozhodně nebudete litovat!

Přečtěte si více
Tento pes stráví 6 let za mřížemi, protože je příliš ošklivý, šokující příběh

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.