Accueil » Zvířata » Všímejte si těchto znamení, která psi dávají, když se cítí v nebezpečí.

Všímejte si těchto znamení, která psi dávají, když se cítí v nebezpečí.

Všímejte si těchto znamení, která psi vydávají, když se bojí a cítí se v nebezpečí.

Mít doma domácího mazlíčka je zodpovědnost, které je třeba čelit denně a po většinu dne. Pes skutečně vyžaduje neustálou péči, návštěvy veterináře a spoustu práce. trpělivosti a lásky.

Kromě toho musíte věnovat pozornost jeho jídlu, jeho každodenním procházkám. Ale také na signály, které vysílá a které ukazují jeho duševní rozpoložení. Stejně jako my, mohou psi prožívat strach, například.

Také když je pes konfrontován se stresovou situací, o které se domnívá, že může ohrozit jeho blaho, má chování, které mu nejlépe pomáhá uklidnit se nebo se vzdálit od nebezpečí.

Přečtěte si více
3 znaky, podle kterých poznáte, zda je vaše kočka šťastná, podle odborníků

Vezměte prosím na vědomí, že pokud si všimnete, že váš pes je temperamentnější než obvykle, měli byste se poradit se svým psem. veterináře, aby vyloučil případné zdravotní problémy.

Příznaky strachu u psů

Eduarda Piamore, odbornice na psí a kočičí psychologii, výchovu a výcvik, uvádí některé příznaky, které ukazují, že se váš domácí mazlíček bojí. Zde jsou některé z nich:

1. Uši vzadu nebo blízko hlavy

Když vidíte, že pes má zalehlé uši nebo je drží blízko hlavy, znamená to, že se může bát. Zkontrolujte prostředí a zjistěte, co se děje. Zkontrolujte prostředí a identifikujte, co může psovi způsobovat úzkost, abyste mu pomohli.

2. Zvíře hledá úkryt, aby se schovalo

Jedná se o velmi časté chování psů, když jsou vyděšení. Když se totiž cítí ohroženi, hledají úkryt, kde mohou počkat, až nebezpečí pomine.

Přečtěte si více
5 výhod rybího oleje pro zdraví vaší kočky

3. Ocas dolů nebo mezi nohy

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků u psů. Znamená, že se zvíře bojí toho, co se kolem něj děje. Čím více se bojí, tím více bude mít ocas posazený směrem k břichu.

Věnujte pozornost znamením, která psi dávají, když jsou vyděšení a cítí se v nebezpečí.Zdroj: Capture Instagram

Při tomto chování je důležité si uvědomit omezení, která mohou mít jednotlivá plemena. Například chrti mají pohyblivější ocas než němečtí ovčáci. Strach tedy může být Strach se tedy může u jednoho projevovat více než u druhého.

4. Zakřivené nebo shrbené držení těla

Pokud se pes bojí, může to dát najevo také svým držením těla. Může se totiž shrbit nebo dokonce chodit v přikrčené poloze, aby dal najevo svou podřízenost. Tímto způsobem se chrání před tím, co Chrání se před tím, co by mohlo přijít z místa, kde se nachází.

5. Pokus o útěk

A konečně, jedním z nejzřetelnějších příznaků, kdy je pes vyděšený, je, že se snaží uniknout z prostředí, které ho děsí. Když pes čelí hrozícímu nebezpečí, skutečně uteče, aby se vyhnul boji s ním. jinými zvířaty nebo jednotlivci.

Přečtěte si více
Je vaše kočka stará? Zde je 5 nejlepších tipů, které jí pomohou spát

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.