Accueil » ZPRÁVY » Vyřešte tento vizuální úkol: Kolik čtverců je na tomto obrázku?

Vyřešte tento vizuální úkol: Kolik čtverců je na tomto obrázku?

Existují různé typy vizuálních výzev, od těch, které dokáží rozluštit aspekty vaší osobnosti na základě toho, co vidíte, až po ty, které zvyšují svou obtížnost tím, že testují vaši mentální zručnost a schopnost řešit hádanky a problémy, které zahrnují i matematiku, jako je tomu v případě této výzvy, kterou vám nyní přinášíme.

Tato vizuální výzva vás donutí používat svou mysl a hluboce se soustředit, protože důležité je nejen to, co vidíte, ale také vaše schopnost uvažovat a to, jak jste dobří v matematice, protože budete muset hodně počítat a zbystřit své smysly, aby vám neunikl žádný čtverec.

Tentokrát se vás chceme zeptat na jednoduchou otázku: kolik přesně čtverců je na tomto obrázku?

Spočítejte je zde:

Máte už správnou odpověď, nebo si to jen myslíte? Hned na začátku vám řekneme, že to není tak jednoduché, jak to vypadá, a že ne, není to jen 30 čtverců, natož 27. Věnujte pozornost všem řádkům a začněte těmi zjevnými. Pak je zahoďte a začněte se dívat mezi řádky, uvidíte nové čtverce, které vás možná nenapadly.

Než budete pokračovat, doporučujeme, abyste si odpočinuli a trochu ztlumili jas mobilního telefonu, aby to pro vás nebylo příliš složité. Počítejte znovu tolikrát, kolikrát je třeba.

Pokud stále neznáte odpověď, nebo pokud ji již znáte, ale chcete si ji potvrdit, řekneme vám odpověď: je to 40. Pokud jste si tento výsledek nepředstavovali, zde je obrázek se všemi čtverci zvlášť a rozdělenými podle barev, abyste je mohli rozlišit.

Pokud máte s rodinou volný čas a nudí se, vyzvěte někoho jiného, aby vyřešil hádanku. Nechte jim čas, není to snadné.

Související příspěvek

Photo of author
O autorze, Natalie