Accueil » ZPRÁVY » Vyzkoušejte si své schopnosti: Optický klam zobrazující „talíře vzhůru nohama“ zmátl internet

Vyzkoušejte si své schopnosti: Optický klam zobrazující „talíře vzhůru nohama“ zmátl internet

Obsah

Všechny tyto desky jsou obrácené vzhůru nohama. Až na jednu výjimku. Jakmile je objevíte, jsou všechny na správné straně. Uživatelé považovali tento optický klam za „matoucí“ a „strašidelný“, zatímco někteří tvrdili, že talíře vždy viděli lícem nahoru.

Obrázek, který koluje po internetu, uživatele zmátl. Na příspěvku, který ukazuje obrázek, jenž se stal opět virálním, je vidět několik bílých talířů rozesetých kolem sebe. Lidé se však nemohou rozhodnout, kterým směrem se vydají.

Obrázek byl původně zveřejněn na Twitteru a dalších platformách v roce 2018 a čas od času se na internetu objevuje i nadále.

Lidé, kteří obrázek sdíleli na Twitteru, ho označili za „čarodějnictví“.

V příspěvku se uvádí, že pouze jedna deska není otočená, a jakmile ji uživatelé najdou, uvidí všechny desky správně otočené.

Zde je obrázek:

optický klam

 

Od svého zveřejnění nasbíral příspěvek více než 20 000 lajků a přes 3 000 retweetů.

Uživatelé považovali tento optický klam za „matoucí“ a „děsivý“, zatímco někteří uvedli, že vidí desky vždy lícem nahoru.

„Vidím je jen pravou stranou nahoru,“ poznamenal jeden uživatel.

„Nechápu, jak mohou být všechny vzhůru nohama, kromě jedné? Od začátku jsem je viděl všechny na pravé straně,“ napsal další na Twitteru.

„Když vyučuji realismus v mezinárodních vztazích, ukazuji takovéto podivnosti, aby studenti věděli, že lidé nemohou vidět svět objektivně a že nelze založit teorii na jejich představě,“ komentoval to třetí uživatel.

Někteří uživatelé zveřejnili další fotografie:

Okamžitě jsem si vzpomněl na tento hrášek.

Jedná se o další optický klam, který uživatele zmátl.

Naposledy se ve stejném duchu nesl obrázek, v němž měli uživatelé najít tři banány ukryté v obrázku Mimoňů, populárních kreslených postaviček z animovaného filmu „Despicable Me“.

Optický klam vytvořil Gergely Dudas, známý jako Dudolf, známý maďarský ilustrátor a umělec.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.