Accueil » Zvířata » Začala vaše kočka močit na nečekaném místě? Tady je důvod

Začala vaše kočka močit na nečekaném místě? Tady je důvod

I ta nejlépe kontrolovaná kočka může mít nehodaPokud se však návyky vašeho domácího mazlíčka viditelně změnily, je čas zjistit příčinu. Nevhodné chování může být nepříjemné. Mohou však být také známkou toho, že se vašemu zvířeti nedaří dobře. Domácí mazlíček je nešťastné, vystresované, značkuje si své teritorium nebo se necítí dobře. To je důvod, proč je důležité pochopit, co se děje.

Abychom vás informovali o tom, jak se vaší kočce daří, sestavili jsme 5 důvodů Nejčastější důvody, proč může váš domácí mazlíček močit mimo záchodovou mísu:

1. Vaše kočka potřebuje rutinu

Věděli jste, že vaše kočka je posedlá kontrolou? Kočky mají rády svou vlastní rutinu a dokonalý životní styl. Takže cokoli, co naruší jejich rozvrh, v nich může vyvolat úzkost nebo stres. Značení moči na místech, která jsou pro ně nezbytná, ale pro nás nečekaná, je běžnou reakcí na stres. Zkuste tedy zjistit, co vašeho mazlíčka rozrušuje. Také se ujistěte, že pro něj udržujete pravidelný režim. Změnili jste svůj rozvrh nebo životní tempo?

Jak vám můžeme pomoci : Například kočku byste měli krmit každý den ve stejnou dobu. Pokud vaše kočka ráda prozkoumává venkovní prostředí, dbejte na to, aby čas, který tráví venku, probíhal podle stanoveného rozvrhu. Na druhou stranu dodržujte také rutinu pro čas na hraní, mazlení atd.

Začala vaše kočka močit na nečekaném místě? Zde je důvodZdroj: Capture Instagram
2. Stres způsobuje označování

Někdy značení močí Někdy je neočekávané značkování močí způsob, jakým vaše kočka dává najevo, že není spokojená. Pocity našich domácích mazlíčků může ovlivnit mnoho faktorů. Je proto důležité pochopit, co jim způsobuje stres.

Mezi běžné stresory u koček mohou patřit:

  • Změna rutiny
  • Změny v prostředí. Například příchod dítěte, jiné kočky, jiní lidé v domě. Dokonce i změny v dekoraci.
  • Soupeření o zdroje, jako jsou škrabadla, hračky, jídlo nebo prostor.
  • Kontakt s ostatními kočkami v okolí, který ho může vyděsit.

Pokud tedy vaše kočka močí na nábytek, Pokud vaše kočka močí na nábytek, stěny nebo jiná neobvyklá místa, zjistěte, zda ji něco netrápí. Stres může způsobit další problémy. Například škrábání po domě nebo vytváření konfliktů mezi kočkami.

3. Zásobník na stelivo není ve výšce drápků

Jak často čistíte a měníte kočičí stelivo? Existuje mnoho důvodů, proč se našim domácím mazlíčkům může hnusit jejich soukromí v koupelně. Např:

Čistota. Kočky jsou velmi čistotná stvoření. Nejraději si ulevují na uklizeném, čistém a čerstvém místě. Dbejte na časté čištění jejich steliva, alespoň jednou denně a vždy po každém použití. Nejméně jednou týdně byste měli jejich stelivo důkladně vyčistit.

Přístup: Má vaše kočka vždy přístup k toaletě? Box na stelivo by měl být vždy umístěn na přístupném a snadno dosažitelném místě. To platí zejména pro starší kočky, které již nemusí být tak pohyblivé jako dříve.

Začala vaše kočka močit na nečekaném místě? Zde je důvodZdroj: Capture Instagram
4. Kočka recidivistka doma

Vrací se vaše kočka na stejné místo v domě, aby si udělala svou práci? Je možné, že si vypěstoval nějaké nežádoucí návyky.

Pokud vaše kočka někdy označila nevhodné místo svou močí.Pokud vaše kočka již dříve označila nevhodné místo močí, může ji zápach svádět k tomu, aby se na toto místo vrátila a označila ho znovu. Nezapomeňte proto tato místa důkladně vyčistit horkou mýdlovou vodou, abyste kočku odradili. Důležité: Vyhněte se čisticím prostředkům obsahujícím bělidlo nebo čpavek. Tyto přípravky povzbuzují vašeho mazlíčka k návratu na stejné místo.

Je možné, že si zvykl na strukturu místa, které si nyní vybral. Změňte povrch (například tím, že ho zakryjete plastem). Umístěte podestýlku poblíž. Můžete vyzkoušet různé textury písku, v případě, že dává přednost jednomu typu více než jinému.

5. Vaše kočka se necítí dobře

Je možné, že náhlá změna chování vaší kočky Může to být způsobeno stresem nebo změnami prostředí. Je to však důležité zkontrolovat, zda je zdravá a zda se jí daří dobře. Kromě toho je důležité se vždy poradit s veterinárním lékařem, aby se vyloučily jakékoli problémy.

Ať už je příčina značení močí jakákoli Ať už je příčina nevhodného značkování močí vaší kočky jakákoli, vytvoření klidného, chráněného a příjemného prostředí může pomoci nežádoucí návyky zastavit.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.