Accueil » Zvířata » Zde je 5 nejvýznamnějších osobností koček podle studie

Zde je 5 nejvýznamnějších osobností koček podle studie

Pokud máte domácí kočku a žijete s ní delší dobu, pravděpodobně jste si již všimli jejích osobnostních rysů. I když má každá kočka svou vlastní osobnost, můžeme je rozdělit do 5 kategorií, z nichž každá má své vlastní charakteristiky.

Lidská kočka

Jak napovídá jejich jméno, mají rády společnost lidí. a dávají to vždy najevo. Vyjadřují to tím, že se přijdou pomazlit a vrní na každého, kdo se k nim přiblíží. Jsou to zvířata, která jsou od dětství socializována s člověkem. Milují také česání, hraní si s nimi… Zkrátka péči.

Kočka-kočka

Jejich osobnost je docela podobná té předchozí.až na to, že dávají přednost společnosti jiných koček. Mohou s nimi tedy trávit hodiny hrou. Tato zvířata velmi dobře znají kočičí řeč.

Přečtěte si více
Vidí vaše kočka barvy nebo jen černobíle? Zde je odpověď

Zde je 5 osobností kočekZdroj: Capture Instagram
Lovecká kočka

Všechny kočky mají lovecký instinkt, ale ty s touto povahou jdou ještě dál. Také jejich osobnost je definována jako “ divoký“ . Často totiž odmítají hrát s míčem nebo hry, které považují za příliš jednoduché. Dávají proto přednost realistickým hračkám, které se podobají jejich potenciální kořisti. Na druhou stranu mají noční zvyky.

Zvědavá kočka

Extrovert : Jedná se o tzv. zvědavou kočku. Skutečně ráda navazuje vztahy se svým okolím. Rád si hraje se svými hračkami a vydává spoustu energie. Dávejte pozor, aby se nenudil, protože může ničit nábytek!
Zde je 5 osobností kočekZdroj: Capture Instagram

Osamělá kočka

Tyto kočky nemají rády společnost jiných kočkovitých šelem nebo dokonce lidí. Vyhýbají se jakémukoli sociálnímu kontaktu. V naprosté většině případů je toto chování důsledkem špatné socializace v raném věku, která jim způsobila trauma. Proto je důležité dát jim čas na adaptaci a získání důvěry k lidem.

Zde je 5 kočičích osobností podle studie Lauren Finky. Jak vidíte, navzájem se od sebe velmi liší. Pokud tedy budete věnovat pozornost chování svého domácího mazlíčka, bude snadné určit tu, která mu odpovídá.

Přečtěte si více
Zde jsou 3 velké výhody toho, že máte doma kočku

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.