Accueil » Zvířata » Zde je 5 tajemství, která zajistí vašemu domácímu mazlíčkovi delší život.

Zde je 5 tajemství, která zajistí vašemu domácímu mazlíčkovi delší život.

Největším strachem majitele domácího mazlíčka je jistě nutnost rozloučit se s ním. Naštěstí existují určité metody, které mohou prodloužit jeho životnost. A co víc, pokaždé fungují, aniž by byly příliš složité! Všechny podrobnosti na několika řádcích!

Každé zvíře potřebuje dobře definované krmné návyky!

Jak si asi dokážete představit, nejsme jediní, kdo potřebuje vyváženou stravu. Důvod je zřejmý, pomáhá optimalizovat imunitní obranyschopnost zvířete. Nedávejte proto svému domácímu mazlíčkovi zbytky z jídla vaší rodiny právě teď!

Jak již bylo řečeno, měli byste také zvážit plemeno vašeho domácího mazlíčka. Za tímto účelem se jednoduše poraďte s veterinářem nebo jiným odborníkem v oboru. Kromě toho je nejlepší použít prémiová krmiva dostupné v supermarketech.

Přečtěte si více
Vychovala kočku v domnění, že je to kočka, ačkoli to ve skutečnosti bylo jiné zvíře

Pokud se zvíře správně stravuje, je pravděpodobnější, že bude mít ideální tvar těla. Kočka je roztomilejší čím je větší. To má však negativní důsledky pro jeho zdraví. V nejhorším případě může kvůli nadváze ztratit chuť do hry.

Nedávné průzkumy ukázaly, že obezita je jednou z hlavních příčin úmrtí u zvířat. Kardiovaskulární, kloubní a jiná onemocnění se častěji vyskytují, pokud má zvíře nadváhu. Kromě toho se průměrná délka života zkracuje přibližně o dva roky!

Zaměřte se na zdravý životní styl!

Ústa jsou jistě jednou z nejcitlivějších částí zvířete! Odtud pocházejí nemoci všeho druhu. Lékaři říkají, že selhání ledvin a srdce začít se špatně udržovanými zuby.

Zde je 5 tajemství, která zajistí delší život vašeho domácího mazlíčka.Zdroj: Capture Instagram

Zachování tesáků, špičáků nebo klů tak dává zvířeti více let života. A nejen to! Tím, že má pes nebo kočka čisté zuby, je více ochotnější hrát si. Fyzické aktivity pomáhají zlepšit jeho pohodu.

Přečíst
Babička se stará o toulavé kočky, její vnuk vyprskne smíchy, když jednu z nich uvidí

Nejjednodušším řešením je každodenní čištění zubů zvířete. Ve většině případů to však není tak snadné, jak se zdá. Je nutné odvést pozornost nenápadným způsobem pomocí dentálních pamlsků nebo hraček.

Na druhou stranu nepodceňujte návštěvy veterináře. To vám umožní identifikovat případné zdravotní problémy dříve, než bude pozdě. A kontrola zdravotního stavu Kontrola každý rok může být dostačující, i když záleží na celkovém stavu člověka.

Často sledujte změny v chování svého zvířete!

Pokud se zvíře nemůže svobodně vyjádřit, sděluje své problémy prostřednictvím určitými gesty konkrétní. Může mít tendenci se místo hraní schovávat a nemá rád společnost ostatních. V takovém případě by měl být okamžitě odvezen k veterináři.

V domě jsou také některé věci, které by mohly představovat nebezpečí. Je třeba bedlivě sledovat například komíny, elektrické dráty nebo chemikálie. Poučte svého přítele, aby se k nim nepřibližoval! Pro jistotu nepřivádějte do domu jiná toulavá zvířata.

Přečtěte si více
5 tipů, jak naučit psa ulevit si mimo dům

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.