Accueil » Zvířata » Zde je 5 výhod kastrace vašeho psa nebo kočky.

Zde je 5 výhod kastrace vašeho psa nebo kočky.

Kastrace předchází pohlavním chorobám a problémům s chováním psů a koček. Studie provedené Okresním institutem pro ochranu zvířat (IDPYBA) ukazují, že v České republice je 66. 467 toulavých psů v Bogotě. Ve skutečnosti se přemnožení zvířat stalo problémem veřejného zdraví.

Kastrace může být pro některé majitele děsivá nebo odmítavá. Zde jsou uvedeny některé výhody tohoto chirurgického zákroku pro vašeho psa nebo kočku, ať už se jedná o muže nebo ženu.

Výhody kastrace psů:

1. Významně omezuje vznik rakoviny prostaty u psů. Kastrací lze předejít i dalším onemocněním, jako je například hyperplazie prostaty.

Zde je 5 výhod kastrace psa nebo kočky.Zdroj: Capture Instagram

2. Snižuje dominantní chování mezi psy. Veterinární lékařka Paula Muñozová ujišťuje, že pokud je kastrace provedena včas, snižuje hladinu testosteronu a dominantní chování mezi psy. Pomáhá také vyhnout se rvačky mezi mužimezi kocoury, ať už kočičími nebo psími. Mezi samicemi, ačkoli to není běžné, také dochází ke konfliktům, kterým lze předejít kastrací.

3. Vyhněte se pohlavně přenosným chorobám. Existují nemoci které se u psů šíří při pohlavním styku. Například přenosný pohlavní nádor. „Je to velmi obtížné a agresivní onemocnění, prakticky rakovina,“ říká Paula Muñozová.

4. U žensnižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu o 80 %. Může také snížit pravděpodobnost pyometry, infekce dělohy, která se může u fen objevit. „Naplní jim dělohu tekutinou a dokonce jim hrozí smrt, dodává veterinář.

Zde je 5 výhod kastrace vašeho psa nebo kočky.Zdroj: Capture Instagram
Výhody kastrace koček

Paula Muñoz uvádí, že se doporučuje kastrace kocourů po 7 měsících věku,“. protože to může vést ke zdravotním problémům.

1. Vyhýbá se problémům s chováním Kočičí kocouři mají tendenci být agresivnější a dominovat jeden druhému.

2. Předchází sexuálním onemocněním: Kočky často trpí virovými onemocněními, jako je AIDS nebo leukémie. Muñoz říká, že kastrace zabraňuje těmto nemocem, které se šíří také poraněním nebo kousnutím při kočičích zápasech.

3. Snižuje riziko ztráty zvířete: pronásledování koček může vaši kočku vyplašit.

4. Zabraňuje onemocnění u žen: zabraňuje vzniku nádorů nebo rakoviny u koček.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.