Accueil » Zvířata » Zde je 6 důvodů, proč vás vaše kočka stále pronásleduje.

Zde je 6 důvodů, proč vás vaše kočka stále pronásleduje.

Kolikrát se vaše kočka objevila, když jste byli v koupelně? Toto chování se jistě opakuje i v jiných místnostech domu: sleduje vás v kuchyni, v ložnici… všude! Ale víte opravdu, proč vás vaše kočka sleduje?

Přestože kočkovité šelmy jsou nezávislá zvířata, někdy cítí potřebu jít za svým pánem, aby mu sdělily, že mají hlad. Nebo že chtějí jeho pozornost. Nebo prostě jen proto, aby mu projevili uznání. Existuje mnoho dalších důvodů. Čtěte dál a dozvíte se více!

Kočky jsou dravá zvířata a, jako takové mají instinkt pronásledovat a honit malou kořist nebo hračky, které se chovají jako kořist. Mohou však pronásledovat i nás a snažit se nás pronásledovat, kdykoli se pohybujeme po domě.

Přečtěte si více
Tento pes nucený sdílet svůj koš s kočkami v domě má veselou reakci (video)

Toto chování může být způsobeno tím, že mu není dovoleno vycházet z domu, nebo tím, že nemá možnost hrát si s předměty, které jsou mu přizpůsobeny. Aby tedy vyjádřil svůj lovecký instinkt, vytváří si hru na pronásledování svého pána, aby ho honil, škrábal nebo kousal, jako by byl kořistí.

Ne vždy se však jedná o problém v chování.
Proč mě můj kocour pronásleduje (dělá to ze 6 dobrých důvodů)Zdroj: Capture Instagram

Proč za vámi chodí vaše kočka?

Někteří majitelé koček jsou překvapeni, když zjistí, že je jejich kočka začne pronásledovat, jakmile vstoupí do domu. To je zcela normální kočičí chování. Kočky jsou mnohem méně individualistické, než se o nich říká, a potřebují si vytvořit vazbu na svého majitele.

Kočky jsou domácí mazlíčci, To je pravda. Ale jsou to také kočkovité šelmy. Běhání, lov, slídění a označování teritoria mají v DNA. Není tedy překvapivé, že jejich chování odráží dovednosti, které se naučily, aby přežily v divokém prostředí.

Přečtěte si více
Tento malý pes, který byl 8 let na řetězu, chce nyní objevovat svět

Na druhou stranu lidé po staletí využívají kočky, aby se zbavili myší, které na ně číhají ve stodolách. Nějakým způsobem umožnili domácím kočkám zachovat si lovecké instinkty. Toto je tedy klíč k pochopení toho, proč vás vaše kočka pronásleduje.

Proč mě moje kočka sleduje (dělá to z 6 dobrých důvodů)Zdroj: Capture Instagram
6 důvodů, proč vás vaše kočka sleduje

1. Tak se cítí bezpečně. Vaše kočka vás svým způsobem vnímá jako matku. Od narození následuje kotě svou matku, aby od ní hledalo potravu a také se od ní učilo. Vy hrajete podobnou roli jako jeho matka: krmíte ho, uklízíte mu záchod a učíte ho, co je přijatelné a co ne.

2. Hraje. Mnohé kočičí chování lze vysvětlit tím, že kočky jsou zvyklé lovit. Možná jste si všimli, že poté, co vás chvíli honí, vám skočí do klína. Je to proto, že si hraje na honěnou, jako by lovila.

3. Zkoumá prostředí. Zvědavost je charakteristickou vlastností koček. Když vás honí, hledá nové podněty, aby se zabavila nebo se něco naučila.

Přečtěte si více
Zde je 5 velkých osobností koček podle studie

4. Nudí se. Kočky žijící uvnitř často postrádají podněty k rozvoji vrozeného chování. Pokud navíc jejich majitelé tráví hodně času mimo domov, je logické, že s nimi chtějí komunikovat, jakmile se vrátí.

5. Vaše kočka vás miluje. Kočky zdaleka nejsou tak osamělé ani nezávislé, jak se o nich říká. Každý, kdo měl doma kočku, ví, že se v průběhu let stává stále více společenskou a láskyplnou. Pronásledování členů jejich rodiny je proto způsobem, jak s nimi posílit pouto.

6. Chce vaši pozornost. Někdy vás kočka pronásleduje jednoduše proto, že vás potřebuje: má hlad, její záchod je špinavý nebo je prostě osamělá.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Ke čtení
Vidí vaše kočka barvy, nebo jen černobíle? Zde je odpověď

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.