Accueil » Zvířata » Zde je 6 nevýhod kastrace vaší kočky.

Zde je 6 nevýhod kastrace vaší kočky.

Adopce kočky vyžaduje častou péči, aby byla zdravá a šťastná. Je nezbytné, abyste při příchodu kotěte do vašeho domova vyhledali pomoc odborníka. veterinární lékař aby byl váš domácí mazlíček zdravý.

Kočky jsou domácí zvířata, kteráAčkoli mnozí říkají, že jsou velmi nezávislí, milují své majitele. Jsou to také velmi inteligentní zvířata, která jsou schopna mnohé pochopit, pokud je to naučíte.

Výhody a nevýhody kastrace jsou některé z věcí, které je třeba při péči o kočku zvážit. Přestože se jedná o běžný zákrok, je třeba být opatrný, protože pro vaši kočku může mít určité nevýhody.

Podívejte se na 6 nevýhod kastrace kočkyZdroj: Instagram
Nevýhody kastrace koček

Chirurgická rizika : To je jedna z nejčastějších obav majitelů koček, protože operace může způsobit infekce nebo problémy s anestezií. Tyto případy však nejsou příliš časté.

Inkontinence moči: Některá plemena koček trpí tímto onemocněním častěji.

Ortopedické úpravy: Estrogen ovlivňuje správný růst kostí, pokud není přítomen, je větší pravděpodobnost zlomenin kostí.

Nádory: Když je kočka vykastrovaná, přestane se u ní produkovat estrogen, důležitý hormon pro imunitní systém. To může z dlouhodobého hlediska vést k rakovině.

Obezita: když kočky stále produkují estrogen, lze obezitě snáze předcházet.

Problémy s chováním: agresivní chování po sterilizaci je extrémnější u koček, které byly agresivní před operací.

Podívejte se na 6 nevýhod kastrace kočkyZdroj: Capture Instagram
Tipy pro péči o čerstvě vykastrovanou kočku

Existuje řada tipů, jak se můžete doma postarat o kočku, která právě prodělala operaci. Zde jsou ty hlavní:

Počkejte, až se kočka probudí:

Než si kočku přinesete domů, Nejlepší je počkat, až se kočka zcela probudí, vymočí se a je velmi čilá. V této fázi se zdá, že vaše kočka nebyla zraněna, a proto byste jí měli v následujících dnech věnovat náležitou péči.

Nasaďte si alžbětinský obojek:

Je běžné, že zvířata nosí obojek. Alžbětinské obojky, aby jim zabránily dostat se ústy k ráně a odstranit stehy.

Sledujte znepokojující příznaky:

Když váš mazlíček přestane jístPokud rána vytéká, je červená nebo se nehýbe, měli byste zajít k veterináři na vyšetření.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.