Accueil » Zvířata » Zde je 8 nejvzácnějších psích plemen na světě, jsou nádherná!

Zde je 8 nejvzácnějších psích plemen na světě, jsou nádherná!

Přiznejme si, že na ulici běžně potkáváme německé ovčáky nebo čivavy. Existují však i plemena, která jsou extrémně vzácná. Jako například mudi nebo xoloitzcuintli! Ano, o těchto psích plemenech se téměř nemluví. A jejich existenci zjistilo jen několik málo lidí, což je opravdu škoda. Proto vás chceme seznámit s původem a charakteristikou těchto vzácných psů. Přečíst si tento článek až do konce se vyplatí!

Psi: Azawakh, Catalburun a Mudi

Tyto stránky První 3 závody psů jsou krásné díky své autenticitě. Azawakh pochází z plemene chrtů. Toto domácí zvíře má velkou přednost, kterou je jeho elegance. Má však také obrovskou velikost. Kromě toho může být azawakh také dobrým loveckým průvodcem, protože snadno zvládá všechny disciplíny. Stále se s ním můžete setkat na západoafrickém kontinentu.

Zde je 8 nejvzácnějších plemen psů na světě, jsou krásní!Zdroj: Capture Instagram

A co plemena psů katalburun a mudi? První z nich se vyskytuje v Turecku a to nejmenší, co lze říci, je, že se liší od jiných plemen. ostatními druhy. Díky štěrbinovému nosu a atypickému vzhledu ho snadno poznáte. Mudi pochází z Maďarska. Ve srovnání s ostatními plemeny má poměrně malou velikost a kudrnatou srst. Nejlepší na tomto psovi je, že je velmi společenský. Aby však prospíval, potřebuje pohyb a různé psí aktivity.

Přečtěte si více
Tady je důvod, proč je čokoláda pro vašeho psa skutečným jedem, pozor!

Následující plemena: Puli, Kai Ken a Thai Ridgeback

Plemena psů Puli, Kai Ken a Thai Ridgeback si také zaslouží bližší pohled na jejich vlastnosti. Jejich neobvyklý vzhled lze popsat pouze jako fascinují celý svět ! Puli pes se svou hustou srstí v podobě dredů trochu připomíná plemeno komondor. Má také neuvěřitelné vlastnosti, takže je téměř nemožné odolat jeho adopci. Je to totiž mazlíček, který má lásky na rozdávání a je velmi dobrým hlídačem, i když váží jen 15 kilogramů.

Zde je 8 nejvzácnějších psích plemen na světě, jsou nádherná!Zdroj: Capture Instagram

Kai Ken a thajský ridgeback jsou psí plemena speciální. První je z Japonska a má hustou srst. Mnozí se shodují na tom, že je podobná shibě a akitě inu. Tento druh je od přírody velmi aktivní a rád se pohybuje v blízkosti lidí. Thajský ridgeback pochází z Thajska. Jsou velmi věrní a oddaní svému pánovi! Přesto mohou být někdy docela agresivní.

Psi: Xoloitzcuintli a faraonův pes

Plemena psů Xoloitzcuintli a faraonských psů patří v současné době k nejrozšířenějším plemenům. nejvíce endemických druhů. Xoloitzcuintli je především mexický pes. Čím se tak liší od ostatních domácích zvířat? No, od narození nemá žádnou srst! V Mexiku mu lidé dokonce vytvořili sochy na počest. Abyste zvlhčili jeho holou kůži, musíte používat hydratační krémy vyrobené speciálně pro psy.

Zde je 8 nejvzácnějších psích plemen na světě, jsou nádherná!Zdroj: Capture Instagram

Faraonův pes je nejvíc legendární plemeno na světě. Není pochyb o tom, že pochází ze starověkého Egypta. Faraon ji používal k ochraně své družiny. Ale to není všechno! Je to také dobrý lovecký pes. Abyste si získali jeho srdce, musíte mu věnovat hodně pozornosti. A co jeho další vlastnosti? Je to silný pes, který miluje fyzické aktivity. Od přírody jsou také velmi energičtí. Adoptujte si tato plemena psů, protože jsou dobrou společností!

Přečtěte si více
Zde je důvod, proč musíte jednat rychle, pokud najdete psa, který zírá do zdi

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.