Accueil » Zvířata » Zde je důležitý důvod, proč byste měli odčervovat psy a kočky v zimě.

Zde je důležitý důvod, proč byste měli odčervovat psy a kočky v zimě.

Zde je důležitý důvod, proč byste měli odčervovat psy a kočky v zimě.

Podle údajů Národního administrativního statistického úřadu (NADS) je 67 % z celkového počtu domácností žije alespoň jedno domácí zvíře, což představuje přibližně 2,5 % domácností. 4,4 milionu rodin. V tomto smyslu je nezbytné, aby psi a kočky byli optimálně zevně i vnitřně odčervováni, což prospěje nejen zdraví domácích zvířat, ale i lidí, kteří s nimi žijí.

Vnější klimatické faktory, jako je teplo a vlhkost.Vnější klimatické faktory, jako je teplo a vlhkost, mohou vyvolat množení organismů, jako jsou blechy a klíšťata, což zvyšuje jejich výskyt. Zatímco v sezónních zemích se tito parazité vyskytují hlavně na jaře a v létě, v některých latinskoamerických zemích, kde se tato období nevyskytují, jsou parazité přítomni po celý rok a způsobují vážná onemocnění psů a koček, stejně jako u lidí.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je 70 až 80 % psů infikováno nějakým druhem parazita.

Toto číslo je nejen alarmující, ale ukazuje i na důležitost podpory a udržování řádných programů prevence a udržování zdraví. Je třeba poznamenat, že blechy a klíšťata se nevyskytují pouze v oblasti vysoká tráva, keře a stromy, ale mohou osídlit i místa v domě, jako jsou mimo jiné podlahy, postele a koberce.

To je důležitý důvod, proč byste měli psy a kočky v zimě odčervovat.Zdroj: Capture Instagram

V této souvislosti je důležité, aby léčba chránila zvířata po dobu až 12 týdnů. „Volně žijící zvířata, hlodavci a dokonce i majitelé domácích zvířat mohou kontaktem a používáním oblečení přinést blechu nebo klíště do domácnosti a zahájit tak životní cyklus, který skončí přibližně za 45 dní, přičemž 3 000 nových klíšťat nebo 500 nových blechy v domě. A navíc s vysokým rizikem šíření nemoci na další členy rodiny,“ řekla paní Garcia.

To je důležitý důvod, proč byste měli psy a kočky v zimě odčervovat.Zdroj: Capture Instagram
Abyste těmto problémům u psů a koček předešli, je nutné pravidelně navštěvovat veterináře.

Přibližně 27 % majitelů domácích zvířat nevědí, že jejich domácí mazlíčci mají blechy nebo klíšťata, a mnozí se kvůli tomuto problému nikdy neobrátí na odborníky. Preventivní medicína tedy přispívá k dobrému stavu domácích zvířat a externí odčervovače jsou vynikající volbou.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.