Accueil » Zvířata » Zde je důvod, proč byste nikdy neměli mít dva psy na vodítku.

Zde je důvod, proč byste nikdy neměli mít dva psy na vodítku.

Zde je důvod, proč byste nikdy neměli nechat dva psy na vodítku, aby se setkali

Majitelé psů si již pravděpodobně všimli, že když se dva psi na vodítku zkříží, je to obtížná situace. Chlupáči se snaží navzájem poznat, ale komunikace ne vždy probíhá podle plánu. A to je normální, protože nikdy není dobrý nápad nechat uvázaná zvířata přijít do kontaktu. Ale co může být příčinou? Na tuto otázku vám odpovíme v následujících odstavcích!

Psi na vodítku mají špatnou náladu!

Všichni majitelé psů jsou zvyklí mít své mazlíčky na procházce na vodítku. Ve skutečnosti je nejlepší psa uvázat, abyste mu zabránili v útěku. Když se však se svým mazlíčkem bavíte, vodítko již není nutné.

Při procházce se můžete setkat s jinými psy. Je tedy možné, že vaše chlupatá kulička bude chtít přijít a seznámit se s jinými psy.. A jakmile se zvíře přiblíží, zatahání za lano bude pravděpodobně vaším prvním instinktem.

Přečtěte si více
Zde jsou nejmenší plemena psů

To vašeho psa podráždí a v důsledku toho se stane agresivním vůči zvířeti, které právě potkal. A napjatý pes často vydává negativní emoce, které ho mohou velmi rozzlobit. agresivní. V důsledku toho se kontakt mezi zvířaty změní v určitý druh konfliktu.

Protože tedy uvázání vašeho psa dráždí, neukáže svou nejlepší stránku. Psi se totiž rádi cítí svobodně.
Tady je důvod, proč byste nikdy neměli mít dva psy na vodítku.Zdroj: Capture Instagram

Psí potřeba komunikovat!

Jak již bylo zmíněno dříve, vodítko zabraňuje psy správně komunikovat. Existuje pro to přesné vysvětlení! Je dobře známo, že psi mají své vlastní způsoby předávání zpráv.

Psi se vyjadřují štěkáním, vrtěním ocasem, mlčením… Dokonce i jejich oči jim umožňují signalizovat, když je něco v nepořádku. A když pes pozná cizího člověka, má tendenci ho očichávat a kroužit kolem něj.

Přečtěte si více
Mysleli si, že zachránili normálního kocoura, dokud se jeho srst nezměnila

Zde je důvod, proč byste nikdy neměli nechat dva psy na vodítku potkatZdroj: Capture Instagram

Vodítko však omezuje volnost pohybu psa. Váš mazlíček bude ve stavu frustrace. Vaše zvíře bude ve stavu frustrace a v důsledku uvázání bude trpět de-socializací.

Psi potřebují důslednost!

Jakmile jednou necháte svého psa vidět jiného psa, nemůžete mu to zakázat několikrát. To by mohlo vést k tomu, že vyvolat zmatek v hlavě vašeho psa a zničit vztah, který si vybudoval s ostatními psy.

Na druhou stranu byste vždy měli zvážit mnoho věcí a souvislostí, než se rozhodnete nechat svého psa setkat se s novými lidmi. Nezapomeňte, že psi potřebují důvěřovat svým majitelům. Je proto na vás, abyste rozhodování v zájmu vašeho domácího mazlíčka.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.