Accueil » Zvířata » Zde je jednoduchá technika resuscitace psa.

Zde je jednoduchá technika resuscitace psa.

Stejně jako u lidí může i u psů dojít k zástavě srdce. Vidět svého domácího mazlíčka v takovém stavu je pro majitele bolestivé utrpení. Proto je nutné být připraven na všechny situace, když máte domácího mazlíčka. Je proto nutné mít určité znalosti o první pomoci. Pohotovostní techniky totiž mohou vašemu psovi zachránit život. Objevte je v tomto článku!

Psi: Co dělat před resuscitací!

Některá opatření musí předcházet srdeční masáži. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je váš pes stále při vědomí. Za tímto účelem na psa promluvte a zkuste pohnout jeho tlapkami, abyste zjistili, zda reaguje. Pokud váš čtyřnohý přítel nereaguje, zkontrolujte, zda stále dýchá.

Chcete-li zkontrolovat dýchání psa, přiložte ruku nebo tvář k jeho nosu. To vám umožní cítit jeho dech. Můžete také zkontrolovat pohyby hrudníku, které naznačují průchod dechu.

Přečtěte si více
Video: Žena a její pes se setkali se vzácným zvířetem, které nemohli identifikovat

Pokud zjistíte, že váš pes nedýchá nebo že jeho dýchání není normální, zkontrolujte jeho puls. Pak jí položte prst na vnitřní stranu stehna těsně nad koleno. Pokud cítíte, že tam nemá puls, přiložte ukazováček a prostředníček na jeho zápěstí, kotník nebo stehenní tepnu.

Zprůchodnění dýchacích cest a insuflace!

Po dokončení výše uvedených kontrol přejděte k dalšímu kroku. Tím je zprůchodnění dýchacích cest vašeho psa. Nejprve položte zvíře na pravý bok. Jinými slovy, měli byste umístit svého domácího mazlíčka tak, aby jeho srdce bylo nahoře.

Ujistěte se také, že váš pes leží na rovném, tvrdém povrchu. Pak zakloňte jeho hlavu dozadu. Pak mu otevřete tlamu a vyplazte jazyk, abyste získali dobrý přehled o jeho dýchacích cestách. Pokud si všimnete cizí tělesoOkamžitě jej odstraňte.

Zde je jednoduchá technika pro provádění resuscitace psaZdroj: Capture Instagram

Pokud jsou dýchací cesty vašeho psa průchodné, ale stále nedýchá, je třeba přejít na tzv. techniku insuflace. Provedete ji tak, že mu položíte ruce kolem tlamy a pevně ji držíte. Poté foukněte z jeho nozder. Ujistěte se, že ventilace zajištěná foukáním je úměrná velikosti vašeho psa. Pokračujte ve foukání, dokud váš mazlíček nebude opět dýchat.

Přečtěte si více
Jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečení

Pes: Srdeční masáž!

Jako insuflace, srdeční masáž se liší podle plemene vašeho psa. Je to proto, že umístění vašich rukou není u všech velikostí stejné. Pokud je váš pes velký nebo středně velký, měly by být umístěny obě ruce. na nejširší části jeho hrudníku. Pokud však máte malého psa, doporučujeme obtočit jednu ruku kolem hrudní kosti a druhou ruku položit za záda pro podporu.

Poloha dlaněmi dolů je poloha vašich rukou při provádění resuscitace. Síly rukou stlačování hrudníku by měly vycházet přímo z pat rukou. Pokud jde o rychlost masáže, stlačování by se mělo pohybovat mezi 30 a dvěma vdechy. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat, zda se pes probouzí k vědomí.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.