Accueil » Zvířata » Zde je návod, jak snadno vyčistit uši a oči vašeho psa.

Zde je návod, jak snadno vyčistit uši a oči vašeho psa.

Správné hygienické návyky psa pomáhají předcházet infekcím a odhalovat nemoci. Díky tomu můžete jasně vidět abnormality, jako jsou hrudky, sekrece, zarudnutí nebo nepříjemný zápach, které mohou být varovným signálem pro konzultaci s veterinářem, a tak včas odhalit a léčit určité nemoci.

Čištění očí vašeho psa, aniž byste mu ublížili

Je důležité čistit oční bulvy vašeho psa, protože se v nich drží nečistoty, které se během dne nahromadí, a zabraňují jejich vniknutí do oční bulvy.

Produkty :

Sterilní gáza (nikdy ne bavlna, protože se může roztřepit a proniknout do oční bulvy) a teplá slaná nebo heřmánková voda, podle doporučení veterináře.

Začínáme, důkladně si umyjte ruce vodou a mýdlem, poté můžete gázu navlhčit fyziologickým roztokem nebo teplou heřmánkovou vodou, abyste zvířeti neublížili.

Masírujte oblast krouživými pohyby a nedotýkejte se oční bulvy vašeho psa; měli byste být velmi jemní a dělat to téměř jako pohlazení.

Zdroj: Capture Instagram

Masírujte a zvlhčujte gázu, dokud nečistoty nezmizí. Je velmi důležité, abyste na čištění každého oka použili jinou gázu, protože pokud použijete stejnou gázu, můžete nečistoty přenést z jednoho oka do druhého.

Kroky k čištění uší psa

Než začnete, měli byste mít na paměti, že uši vašeho psa jsou poměrně citlivé a choulostivé, takže je vhodné je kontrolovat alespoň jednou týdně.

K čištění uší psa, Musíte vzít v úvahu velikost uší vašeho psa a úroveň znečištění v oblasti, kde se prochází, hraje si nebo prostě žije.

Čisticí prostředky:

Sterilní gáza, peroxid vodíku nebo fyziologický roztok podle doporučení veterinárního lékaře.

Před zahájením práce si umyjte ruce vodou a mýdlem; Najděte dobře osvětlené místo, kde se pes cítí dobře a kde mu můžete zkontrolovat, zda nemá uši znečištěné. Vyčistěte drážky na vnější straně ucha, kde se hromadí nejvíce nečistot.

Zdroj: Capture Instagram

Jakmile se ujistíte, že uši jsou zdravé a že je dostačující. K jejich vyčištění vezměte sterilní gázový polštářek a navlhčete jej trochou peroxidu vodíku nebo fyziologického roztoku. Nezapomeňte, že jeho ušní kanálek je velmi citlivý a nemůže přijmout ani kapku vody.

Roll up gázu kolem prstu a opatrně ji vložte do ucha psa; Drobnými krouživými pohyby přichytíte nečistoty na gázu. Pokud je váš pes malý, můžete použít malíček ruky. Tento krok opakujte, dokud gáza nebude čistá, a nikdy nepoužívejte stejnou gázu dvakrát. U štěňat buďte opatrní. Nezasunujte prst hlouběji než jeden centimetr.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.