Accueil » Zvířata » Zde je návod, jak vypočítat věk koček v lidských letech.

Zde je návod, jak vypočítat věk koček v lidských letech.

Kočky, vědecky označované jako Felis catus, mají již po staletí přímý vztah k lidem. Říká se, že hojnost hlodavců na světě je přilákala do lidských společenství.

Staří Egypťané byli podle vědy, domestikovali kočky jako první. A to bylo přesně před 4 000 lety. Ve skutečnosti uctívali kočičí bohyni a dokonce své mazlíčky mumifikovali, aby je doprovázeli do posmrtného života.

Jak zjistíte, kolik je kočkám let v lidských letech?

Úkol spočítat věk zvířat v lidských letech není vůbec jednoduchý. Čas pro ně totiž plyne úplně jinak. Stejně jako psi, i kočky stárnou rychleji v prvních letech života a postupem času se jejich věk stabilizuje.

Přečtěte si více
Zde je seznam nejdražších psích plemen na světě

S technologickým pokrokem, existují číselné kalkulačky, které během několika vteřin určí lidský věk naší kočky.

Několik odborníků má teorii: první rok života kočky se přibližně rovná 15 lidským rokům. Druhý rok se pak zkracuje na deset let. Když však kočka dosáhne dospělosti, je její věk vyrovnaný. Od té doby tedy každý kočičí rok odpovídá čtyřem lidským rokům.
Kočky: zde je návod, jak vypočítat jejich věk v lidských letechZdroj: Capture Instagram

Etapy kočičího života

Je důležité mít na paměti, že stejně jako my, i kočkovité šelmy mají svá růstová stádia, během nichž se různě mění a vyvíjejí. V životě kočky existuje šest stádií.

První fází života kočky je fáze mláděte.od narození do 6 měsíců věku. Toto období pak odpovídá prvním 10 letům života člověka.

Přečtěte si více
O čem podle vědy sní váš pes?

Druhá fáze je období, kdy je kočka mladá a může se u ní rozvinout infekční onemocnění. Rada: Je velmi důležité, aby očkování vašeho zvířete bylo aktuální. Je to fáze, kdy zvíře skutečně začíná zkoumat a být aktivní v každodenním životě.

Kočky: zde je návod, jak vypočítat jejich věk v lidských letechZdroj: Capture Instagram

Třetí fáze se nazývá dospělý. Některé kočky budou i nadále velmi dobrými lovci nebo průzkumníky, pokud budou mít snadný přístup do venkovního prostředí. Kromě toho se v tomto období mohou vyskytnout problémy se zuby nebo dásněmi, které mohou způsobovat bolest. Dalšími problémy, na které je třeba dávat pozor v dospělosti, jsou obezita, střevní onemocnění, srdeční problémy a také problémy s chováním.

Po sedmém roce věku, se u některých koček objevuje mnoho zdravotních problémů souvisejících s věkem. Patří mezi ně cukrovka, problémy s ledvinami, krevní tlak. A co je nejznepokojivější, rakovina. Proto je důležité mít přehled o zdravotním stavu a návycích vaší kočky, protože věk je může ještě zhoršit.

V dospělosti, kočky začínají být méně aktivní. Je to proto, že jejich smysly nejsou stejné jako v mládí.

Přečtěte si více
Mohou být kočky lechtivé? Zde je odpověď

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.