Accueil » Zvířata » Zde je návod, jak zabránit tomu, aby si vaše kočka značkovala území močí.

Zde je návod, jak zabránit tomu, aby si vaše kočka značkovala území močí.

Jak zabránit kočce, aby si doma značkovala území močí?

Pokud vaše kočka značí různé části vašeho domova močí, můžete být zoufalí. Chcete vědět, co můžete udělat, abyste tomuto chování zabránili? To vám prozradíme v tomto článku!

Značkuje si své teritorium, nebo močí? Kočky používají moč jako čichový signál nebo „značku“ pro sebe i pro ostatní kočky. Motivace k močení za účelem označení teritoria pachem je velmi odlišná od močení za účelem uvolnění plného močového měchýře. Je proto důležité zjistit, zda si kočka značí své území močí, protože možná řešení se v každém případě liší.

Při močení si kočka sedne a na vodorovnou plochu vypustí určité množství moči. Kočka si může škrábat okolí moče. Ne vždy tomu tak ale je. Obvyklými místy pro nevhodné močení mohou být koberce, pohovky, peřiny, vany nebo umyvadla.

Označit si území močí, kočka zvedne ocas a pak vylije malé množství moči na svislý povrch, například na zeď, a zanechá zřetelnou pachovou stopu. Mezi místa, kde si kočky značkují své teritorium močí, patří dveře, okna, okolí chovatelských stanic, záclony, elektronická zařízení a nákupní tašky nebo tašky na odpadky.

Jak zabránit kočce, aby si doma značkovala území močí?Zdroj: Capture Instagram
6 způsobů, jak zabránit kočce značkovat si území močí

 • Kastrace zabrání značkování
 • Zakázat mu chodit ven
 • Enzymatické čištění.
 • Zvyšte počet podestýlek.
 • Podporujte duševní a fyzickou aktivitu své kočky.
 • Rutina, klid a stabilita.
 • Zde je návod, jak zabránit tomu, aby vaše kočka značkovala území močí.Zdroj: Capture Instagram
  Jak se zbavit zápachu kočičí moči?

  Kočičí moč může proniknout do domu a silně zapáchat. Pokud nemáte výrobky určené speciálně k čištění moči, je zapotřebí dočasný prostředek:

  Okamžitě osušte místo houbičkou, potřete peroxidem vodíku.Jedlá soda a koncentrované mýdlo na mytí nádobí. Můžete si také připravit směs octa, citronu a jedlé sody. Poté jej naneste na postižené místo. Dávejte velký pozor, aby nedošlo k otupení dlaždic nebo podobných materiálů.

  Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám. podívejte se do naší kategorie Zvířata.

  Související příspěvek

  mm
  O autorze, Michal
  Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.