Accueil » Zvířata » Zde je odborný postup, jak naučit kočku, aby vás neškrábala.

Zde je odborný postup, jak naučit kočku, aby vás neškrábala.

Existuje mnoho situací, kdy kočky mohou člověku skutečně ublížit. A to i v případě, že necítí žádné nebezpečí ze svého okolí. Tento zvyk je však poměrně snadné odbourat. Těchto několik řádků vám ukáže, jak zabránit tomu, aby vás kočka kousla. Soustřeďte se!

Zde je důvod, proč kočka kousne každého!

Kočka samozřejmě nekouše nečekaně. Existuje mnoho důvodů, proč koušou. napadne každého. První je způsoben jeho předchozím životem. Majitel se totiž ujal několika kočkovitých šelem poté, co se potulovaly po ulicích.

V tomto případě jsou jeho toulavé instinkty stále jeho součástí. Na ulici má kočka na mysli jen jedinou věc, a to bojovat, aby se dostala na ulici. jídlo. Obrana se pro něj stala druhou přirozeností.

K tomuto obrannému chování dochází také kvůli nedostatek komunikace. Existuje mnoho případů, kdy kočka není zvyklá komunikovat s mnoha lidmi. Proto má tendenci se neustále chránit, i kdyby to znamenalo ublížit svému majiteli.

V každém případě se nic nevyrovná zásahu veterinárního lékaře, abyste si byli jisti. kompatibilní léčbu. Pokud není schopen problém kočky vyřešit, jistě zná behavioristu, který se na tuto oblast specializuje.

Zde je návod, jak upravit kočičí chování!

Hned na začátku je třeba poznamenat, že kočky se obtížněji trénují, když vyrostou. To však neznamená, že dospělé kočkovité šelmy nelze vycvičit. Hlavní věcí je zahájit léčbu co nejdříve !

První věc, které je třeba se vyhnout, je dosáhnout na kočku. Místo toho použijte hračku, abyste se vyhnuli zranění. To usnadňuje hru s kočkou. A pokud začne kousat, stačí, abyste se přísně mu vynadat aby přestal.

Zde je technika odborníků, jak naučit kočku, aby vás nepoškrábala.Zdroj: Capture Instagram

Stejně jako děti i kočky dokonale chápou, kdy něco nemají dělat. Stačí jí to dát najevo hlasitým křikem. Ale pokud nekouše, měli byste také ho odměnit. Bude se tedy snažit osvojit si toto nové chování.

Na druhou stranu existují určité činnosti, kterým je třeba se naprosto vyhnout, i když hrozí, že se jeho hněv znovu roznítí. Zuby a jakékoli jiné ostré předměty by neměly být vystaveny kontaktu s kočkou. Mělo by se také zabránit náhlým pohybům. Pokud tak učiníte, bude mít pocit, že na ni útočíte.

Ujistěte se, že jste upoutali kočičí pozornost!

Kočky se od útlého věku rychle přizpůsobují svému prostředí. Pokud jí tedy poskytnete vše, co potřebuje, najde ve vašem domově útočiště. Existuje nespočet materiálů, které mohou udržet jeho pozornostjako je kočičí strom nebo škrabadlo.

Obranný instinkt kočky se tak může změnit v touhu po hře. A možných aktivit je mnoho! Můžete ji naučit tahat, vrhat se nebo něco chytat. Pokud nevíte, co si koupit, stačí se podívat na stránky názor profesionála v této oblasti. Pak budete vědět, co dělat.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.