Accueil » Zvířata » Zde je uvedeno, kolik chladu zvládne váš pes v závislosti na jeho velikosti.

Zde je uvedeno, kolik chladu zvládne váš pes v závislosti na jeho velikosti.

Stejně jako v létě by psi neměli být venčeni, když je nejtepleji, neměli by být venčeni ani v zimě, když jsou teploty nejnižší. V závislosti na plemeni, velikosti nebo přizpůsobivosti jsou více či méně vystaveni extrémním mrazům.

Je nejchladnější období roku aV posledních týdnech se v mnoha oblastech vyskytlo silné sněžení, mlha, přívalové deště a… teploty zmrazení. Přestože se doma teple oblékáme nebo zapínáme topení, v mnoha domácnostech jsou psi, kteří, když jdou ven, nemusí vydržet chlad. Proto, v závislosti na plemeni nebo velikost psa, je důležité zvážit, jaký vliv na něj bude mít, když ho například hned ráno vezmete na procházku, když je obvykle nejchladnější.

Tipy, které byste měli znát

V každém případě psi odolávají na chlad různými způsoby v závislosti na době vystavení a na jejich plemeni.

Zde je uvedeno, kolik chladu zvládne váš pes v závislosti na jeho velikosti.Zdroj: Capture Instagram

Je důležité si uvědomit, že v chladném počasí je ideální před nastartováním několikrát zabušit na kapotu vozu. Právě sem se kočky uchylují, aby přežily chlad. Psi si také musí dávat obzvlášť pozor na tlapky, zejména když je půda pokrytá sněhem.

Jak psi snášejí zimu?

Co se týče chladu obecně, všichni psi snesou teplotu až 7 stupňů Celsia, větší plemena však snesou i teplotu teploty až 4 stupně Celsia. Jakmile teplota začne klesat pod tuto hodnotu, je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Zejména u malých psů a také u středně velkých psů, ale zde je třeba brát v úvahu specifické podmínky plemene.

Zde je uvedeno, kolik chladu snese váš pes v závislosti na jeho velikosti.Zdroj: Capture Instagram

Jakmile však teplota klesne pod 4 stupně, nebezpečí pro pohodu psů je u malých a středních plemen poměrně velké. To se však může změnit v závislosti na povětrnostních podmínkách. Jinak je tomu například v případě vysokého procenta vlhkosti, která by byla pro psy nebezpečnější, zatímco pokud má pes na sobě kabát, může lépe odolávat chladu.

Při extrémních mrazechDoporučuje se používat zdravý rozum a co nejvíce zkrátit dobu pobytu venku a nechat psovi dostatek času na to, aby si ulevil, aby se minimalizovalo riziko. expozice na chlad.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.