Accueil » Zvířata » Zde je vše, co potřebujete vědět o čivavě

Zde je vše, co potřebujete vědět o čivavě

Obsah

Díky své velikosti je velmi žádaným psem pro rodiny nebo pro jednotlivce. Přinese vám štěstí, společnost, věrnost a spoustu lásky. Kromě toho má vlastnosti, které z něj dělají dokonalého domácího mazlíčka: schopnosti, rychlost a inteligenci.

Na stránkách Chihuahua pochází z největšího Stát Mexická republika. Tito psi jsou ideální jako domácí mazlíčci jako domácí zvířata. Vzhledem ke svému vzrůstu však vyžadují zvláštní péči, kterou byste měli znát, abyste se z jejich přítomnosti mohli těšit po mnoho let. Najdete dva typy, krátkosrsté a dlouhosrsté; odlišené varianty, které se na výstavy jezdí zvlášť.

Mexický původ:

Ohledně jeho původu panují určité rozdíly. Většina teorií však poukazuje na jeho mexický původ. Ačkoli je tato teorie nejpevnější, jiní badatelé sázejí na evropský kontinent jako na místo, odkud tento jev pochází. drahocenný malý pes. V každém případě existuje mnohem více důkazů, které podporují první hypotézu.

Je to velmi staré zvíře, protože čivava je již dlouho spojována s u Toltéků (10. století), kteří ho používali jako náboženský symbol při svých obřadech. Také Aztékové, kteří používali také používali tohoto psa při svých bohoslužbáchV minulosti se používaly pouze odrůdy s malými chlupy.

Zdroj: Capture Instagram

Co se týče jeho původu, máme také dvě domněnky. Někteří se domnívají, že pochází z „techiči“, což je trpasličí pes z Tuly, který se mu fyzicky velmi podobá. s čivavou. Jiní jsou naopak přesvědčeni, že jejich předci pocházejí z křížení aztéckých psů s telpetzcuintli; pes ze státu Chihuahua v Mexiku.

První výskyt tohoto zvířete v Mexiku je datován do roku 1784. Od tohoto data se v této zemi vyskytuje nekonečné množství odrůd tohoto druhu různých velikostí a barev.

Stoprocentní loajalita:

Náš malý přítel má úžasné vlastnosti, které z něj dělají ideálního společníka. Velmi láskyplný, ušlechtilý, pozorný a živý, je považován za… jako dobrý hlídací pes. Reaguje totiž na každý cizí zvuk. Navíc si vytváří velmi úzké vazby s jedním nebo dvěma lidmi ve svém okolí, a to právě s těmi, s nimiž má podle svého názoru nejlepší vztah.

Svého pána považuje za svého největšího ochránce a bude ho bránit do poslední chvíle. Toto plemeno si není vědomo své velikosti. To je důvod, proč se může stát znamená pro mnohem větší psy. Považuje dům za své území a brání ho, kdykoli se do něj pokusí vstoupit někdo cizí.

Zdroj: Capture Instagram

Jak ho udělat šťastným:

Na stránkách Čivava potřebuje hodně kontakt s lidmi v podobě mazlení. Proto se nedivte, když se vám bude snažit položit hlavičku na ruku; je to znamení, že se potřebuje mazlit. Na druhou stranu má velmi výrazné oči. Když se na ně podíváte, poznáte, co chce, už jen tím, že se na něj podíváte.

Na jeho obzvlášť křehké končetiny si musíte dávat pozor. Mnoho lidí si myslí, že díky své velikosti je ideální pro nejmenší děti v domě. Nicméně, to není tak docela pravda. Děti si totiž neuvědomují, jakou mají sílu, a mohou mu ublížit, aniž by si to uvědomovaly.

Tato zvířata mají také ráda odměnu. A odměna zvyšuje jeho sebevědomí. V tomto případě je nejlepší dávat mu malé pamlsky, protože obezita může způsobit problémy. Pokud mu dáváte mokrou stravu, může to způsobit průjem. Proto mu doporučujeme podávat suché krmivo, například granule. Přestože je vhodné dávkovat jim potravu, raději jedí po malých dávkách v průběhu dne než najednou.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.