Accueil » Zvířata » Zde je vše, co potřebujete vědět o mručení koček.

Zde je vše, co potřebujete vědět o mručení koček.

Pokud žijete s kočkou, pravděpodobně jste ji někdy slyšeli vrnět. Mohlo by však vrnění maskovat něco jiného? Odhalujeme

Mručení je jedním ze zvuků koček, které nejvíce vzbuzují naši zvědavost. Je to hypnotický a uklidňující zvuk, který je obvykle spojován s okamžiky rozkoše. Mručení má sice mnoho společného s jejich pohodou, ale má i další významy. Když budete vědět, co to je a proč to vaše kočka dělá, pomůže vám to lépe ji poznat. To platí zejména pro uspokojování jejích potřeb a zlepšování vašeho vztahu.

Mručení je rytmický zvuk, který kočky vydávají. dokáží vytvořit se zavřenými ústy. Navíc je doprovázen vibracemi, které jsou snadno slyšitelné, pokud položíte prsty na spodní část kočičího krku.

A odkud pochází? Po mnoho let, o mručení koček existují různé teorie. Některé z nich ukazují na hlasivky, jiné na měkké patro nebo cévy. Nicméně se zdá, že je závislý na stejné struktuře, která vytváří všechny ostatní kočičí vokály. Je totiž výsledkem stahování a uvolňování svalů hrtanu při vstupu a výstupu vzduchu z plic.

Co se skrývá za mručením koček? Proč to dělají?Zdroj: Capture Instagram
Každá kočka vrní po svém

Kočky mohou vrnět nepřetržitě, nadechovat se a vydechovat po dobu několika vteřin nebo i déle, přičemž vydávají i jiné zvuky. Některé kočky hodně vrní a jiní skoro vůbec nemručí. Vrnění však nesouvisí s věkem ani velikostí zvířete. TakžeKaždá kočka vrní svým vlastním způsobem a tyto rozdíly mezi kočkami se v průběhu času nemění.

Důvody, proč kočky vrní
Protože se cítí dobře:

Pokud se vaše kočka ráda mazlí s vámi, protože se cítí dobře. interakce fyzikaPravděpodobně bude vrnět. Proto je vrnění označováno jako zvuk, který kočky vydávají v přátelském a příjemném prostředí. Může to být ve společnosti lidí nebo jiných kočkovitých šelem. Kromě toho si mohou hrát i o samotě a spokojeně vrnět nebo při hnětení deky relaxovat před spaním.

Vše o mručení kočekZdroj: Capture Instagram
Protože mají rádi fyzický kontakt:

Při interakci s lidmi, Kočky často vrní při příjemném fyzickém kontaktu. Kromě toho mohou vrnět, když se po odloučení znovu setkají se svými majiteli. Pokud bylo odloučení dlouhé, může vrnění trvat i déle.

Vyžaduje péči a potravu:

Zdá se, že kočky mohou měnit vlastnosti Zdá se, že kočky mohou upravovat akustické vlastnosti vrnění tak, aby této vokalizaci dodaly zvláštní význam. K tomu dochází, když mručením volají po potravě, čímž se zvuk změní a připomíná dětský pláč.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.