Accueil » Zvířata » Zde je vše, co vaše kočka potřebuje ke štěstí

Zde je vše, co vaše kočka potřebuje ke štěstí

Pokud máte kočku, je jednou z vašich hlavních priorit, aby byla šťastná. K tomu je nezbytné pochopit, jaké jsou potřeby vaší kočky. Je například dobře známo, že kočky jsou velmi čistotná zvířata. Proto je pro jejich pohodu zásadní jejich záchodová mísa. Potřebují také často stříhat nehty. Proto byste jim měli poskytnout škrabadlo. V opačném případě mohou poškrábat nábytek v domě.

Postel

Kočky jsou skvělí spáči. Spánkem mohou strávit 14 až 16 hodin denně, a pokud jsou to koťata, tak ještě více. Váš mazlíček proto potřebuje místo, kde si může odpočinout a cítit se bezpečně. Při výběru toho nejlepšího pelíšku je třeba vzít v úvahu především následující skutečnosti. Poloha vaší kočky při spánku.

Pokud je vaše kočka zvyklá spát vleže, měl by mít pelíšek průměr 45 až 50 cm. Pokud je vaše kočka zvyklá spát stočená, postačí průměr asi 40 centimetrů. Dále vyberte pelíšek s ochrannými stěnami a z měkkého materiálu a polstrované, aby se vaše kočka cítila pohodlně.

Přečtěte si více
Zde je seznam nejdražších psích plemen na světě

Sandbox

Na trhu najdete širokou škálu různých pískovišť pro všechny druhy potřeb. Uzavřené pískoviště mají tu výhodu, že se nerozšiřují. pachy po celém domě. Kočky jsou však na pachy velmi citlivé. Pokud tedy nebudete pravidelně čistit záchodovou mísu, zvíře si do ní odmítne jít ulevit.

Vše, co vaše kočka potřebuje ke štěstíZdroj: Capture Instagram

Nezapomínejte, že velmi důležité je také umístění odpadkového koše. Měla by být umístěna na klidném místě, kde má kočka soukromí, mimo dosah misek. misky na jídlo a vodu. Velmi důležitá je také velikost záchůdku, protože kočka musí mít možnost se v něm snadno otočit.

Škrabadlo

Jednou z nejdůležitějších věcí, které kočka potřebuje ke štěstí, je škrabadlo. Kočky jsou velmi teritoriální zvířata. Proto si potřebují označit své území. Dělají to otiskováním svého pachu a škrábáním.

Dobré škrabadlo jim umožňuje brousit si drápky a označit své prostředí. Vyberte takový, který slouží také jako hrací plocha pro lezení a skákání. Z hlediska výšky vyberte škrabadlo, které je delší, než je délka zvířete při natažených nohách.

Čtěte dále
O čem podle vědy sní váš pes?

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.