Accueil » Zvířata » Zde je vysvětlení, proč jsou kočky podle buddhistů duchovní bytosti.

Zde je vysvětlení, proč jsou kočky podle buddhistů duchovní bytosti.

Od starověku se v civilizacích po celém světě rozvíjely mýty o kočkáchod pověr o jejich údajném štěstí až po příběhy o nich jako o zlých postavách. Kromě toho se kočky objevují v mnoha náboženstvích jako andělské i ďábelské postavy. Zajímavé však je, že všechny jsou představovány především jako magické, duchovní nebo mocné bytosti.

Proč jsou kočky duchovní bytosti:

Domácí zvířata jsou instinktivní zvířata. Vskutku se nesnaží nikomu zavděčit, dokonce ani lidem, kteří žijí vedle nich. Nejste „majitelem“ ani „pánem“ kočky. Tyto kočičí šelmy jsou skutečně domácími mazlíčky, ale nikdy (nebo jen velmi zřídka) nebudou reagovat na vaše příkazy nebo rozmary. I když jsou vám oddaní nebo k vám chovají náklonnost.

Kočky si od přírody hrají důležitou roli v buddhismu. Podle tohoto učení jsou kočkovité šelmy bytostmi harmonie, míru a duchovnosti. Mají velkou smyslovou schopnost vnímat své okolí, které se stává spojnicí mezi hmotným a duchovním světem.

Proto jsou kočky podle buddhistů duchovní bytosti.Zdroj: Capture Instagram

Díky buddhismu:

Své negativní emoce můžeme umlčet a ovládat. Toho lze dosáhnout prostřednictvím meditace a vhodného vnitřního dialogu. Podle legendy jednoho dne usnula na Buddhově rouchu kočka. Buddha se rozhodl, že ji nebude rušit ve spánku. Aby mohl pokračovat v činnosti, aniž by ho rušil, Mistr mu ustřihl kus roucha, aby mohl vstát. Od té chvíle se kočka stala součástí jeho meditací.

Když Buddha zemřel, jeho nástupce dovolil kočce být přítomen na jeho hodinách a meditacích a mnozí ho napodobovali. V době, kdy kočka zemřela, si mnoho chrámů osvojilo tato zvířata jako spolehlivé společníky pro meditaci.

Jiná legenda říká, že když člověk dosáhl nejvyššího stupně duchovnosti a zemřel, jeho duše byla umístěna do těla kočky. To proto, aby měl ještě jednu šanci žít ve fyzickém těle předtím, než přejde na duchovní úroveň. Proto lidé pohřbívali své mrtvé s živou kočkou. Pro kočku však byl vytvořen otvor, kterým se mohla volně dostat ven. Věřilo se, že když to udělá, znamená to, že duše zemřelého je již v těle zvířete.

Proto jsou kočky podle buddhistů duchovní bytosti.Zdroj: Capture Instagram

Další bod, který z nich dělá duchovní zvířata:

je jejich schopnost přispívat k naší fyzické a duševní pohodě. Stejná věda totiž prokázala, že mručení koček dokáže uklidnit nervový systém. Může také zmírnit příznaky deprese a uvolnit úzkostné lidi.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.