Accueil » Zvířata » Zde je zvědavá opice, která se pokouší o dýchání z úst do úst.

Zde je zvědavá opice, která se pokouší o dýchání z úst do úst.

Tato fotografie se stala virální. Opice provádí něco, co vypadá jako kardiopulmonální resuscitace zraněné ženy. Fotoreportérovi Williamu Steelovi se skutečně podařilo vyfotografovat opici, která provádí resuscitaci z úst do úst u nemocné ženy.

Fotografie byly pořízeny v přírodní rezervaci Gaborone.v Botswaně. Podle fotografa opice spadla na zem a vypadala, že je v bezvědomí.

„Zpočátku jsem nechápal, co se děje. Ale k padlému opičákovi přistoupila jiná opice a zřejmě mu poskytla první pomoc,“ uvedl William Steel ve svém prohlášení, o kterém informoval deník The Nation.

Přečtěte si více
Pokud se kočky takto chovají, je to proto, že jsou šťastné!

Vypadá to jako operace první pomoci. Přesto má sám fotograf pochybnosti.

Zde je zvědavá opice, která se snaží praktikovat dýchání z úst do úst, se stala virální.Zdroj: Capture Instagram
Opice jsou primáti z podřádu haflorhines

Jsou velmi různě velké, Mají protistojné palce, které jim umožňují snadno šplhat po stromech. Díky stavbě rukou jsou také schopni používat určité nástroje k provádění některých činností každodenního života. Je známo asi 260 různých druhů: pavián je největší a trpasličí marmoška nejmenší. Jsou to savci s družným chováním, kteří se někdy mohou stát násilnými, pokud se cítí zastrašeni.

Opice jsou vysoce inteligentní a obratní primáti. Jejich chování je navíc podobné chování lidí.

Opice je zvíře, které žije na planetě Zemi již miliony let. Jsou velmi podobné člověku, a to jak morfologií, tak chováním. Žije po celém světě, kromě Antarktidy a Austrálie, a je velmi společenská. Délka života je velmi závislá na druhu a pohybuje se od 10 do 50 let. Je třeba také poznamenat, že některým druhům hrozí vyhynutí v důsledku nelegálního lovu, těžby dřeva a odlesňování.

Přečtěte si více
Video : Překvapivý boj mezi hadem a divokou kočkou

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.