Accueil » Zvířata » Zde jsou 3 hlavní výhody domácího chovu koček.

Zde jsou 3 hlavní výhody domácího chovu koček.

Pokud máte rádi kočky, pravděpodobně nějakou doma máte nebo byste ji chtěli mít. Mít kočku však není jen o péči o ni. Je to také o tom, že si užíváte její společnost. A mít doma kočku má pro rodinu mnoho mimořádně pozitivních výhod, které stojí za zvážení. Vezměte je na vědomí a my vám níže tyto výhody nastíníme.

Zdravotní výhody kočky v domácnosti

Prvním pozitivním bodem je jejich schopnost uklidnit stres a úzkost. Zklidnění nervového systému navíc není jediným pozitivním bodem. Mít doma kočku je také dobré pro zdraví kardiovaskulárního systému.

To se může zdát překvapivé, ale přítomnost kočky v domácnosti skutečně pomáhá snižovat riziko vzniku alergie. Vědci totiž zjistili, že děti, které žijí s domácími mazlíčky, mají odolnější imunitní systém a schopnost bojovat proti určitým typům alergenů. Pokud jste však náchylní k dýchacím potížím nebo alergiím, měli byste se vyhnout tomu, aby se ve vašem prostředí vyskytovaly kočičí chlupy nebo cokoli s nimi souvisejícího.

Přečtěte si více
Tento pes navštěvuje svou hospitalizovanou paničku a pomáhá zlepšit její zdraví

Zde jsou 3 velké výhody domácího chovu kočekZdroj: Capture Instagram

Studie navíc ukazují, že lidé s domácími mazlíčky mají tendenci být zdravější a šťastnější než ti, kteří to nedělají. Nezapomeňte však, že vlastnit kočku je velká zodpovědnost a celoživotní závazek.

Kočka doma: zde jsou výhody pro rodinuZdroj: Capture Instagram

V neposlední řadě může jejich vrnění stimulovat hojení tkání. Zejména hojení poranění šlach a svalů prostřednictvím zvukových vibrací.

Kdo by si pomyslel, že hýčkání a mazlení s kočkou. může člověku přinést tolik fyzických a emocionálních výhod?

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Přečtěte si více
Video: 2 obří hadi při páření rozbili střechu domu

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.