Accueil » Zvířata » Zde jsou 4 odborné tipy, jak udržet psa ve skvělé kondici!

Zde jsou 4 odborné tipy, jak udržet psa ve skvělé kondici!

Psi jsou více než jen domácí mazlíčci, jsou to plnohodnotní členové rodiny. Proto majitelé psů věnují svým psům velkou péči. Existuje několik tipů, jak udržet svého psího miláčka v dobrém zdravotním stavu! Zde jsou některé z tipů, které byste měli za každou cenu zvážit.

Psi: Zaměřte se na jejich stravu!

Otázka stravy je velmi důležitá, pokud jde o péči o pohodu vašeho psa. A to z dobrého důvodu, protože je to to, co v první řadě zaručuje jeho růst. Veterináři nám radí, abychom respektovali dávkování a množství. v závislosti na věku psa. V případě malých plemen psů by měl být pes nadále krmen dětskou stravou až do věku 10 měsíců. V případě velkých psovitých šelem však lze v tomto typu krmení pokračovat až do dosažení prvního roku života psa.

Je důležité si uvědomit, že každý pes má jiné potřeby. A to se liší jak v závislosti na plemeni, tak na jeho hmotnosti. Proto byste měli při výběru stravy svého domácího mazlíčka brát tyto parametry v úvahu. Při výběru stravy je třeba zohlednit také to, zda je vaše zvíře fyzicky aktivní.

Zaměřte se na příslušenství!

Pokud máte doma psa, je třeba kromě krmiva pečlivě vybírat i příslušenství. To je to, co zaručuje jeho pohodu. Zabrání to tomu, aby se nudil. Ale více než to, mít správné příslušenství bude velkým přínosem. Velká pomoc pro jeho rozvoj. Zvláště pokud váš mazlíček stále roste. Proto budete muset provést výběr podle správných kritérií.

Zde jsou 4 odborné tipy, jak udržet psa v perfektním zdravotním stavu!Zdroj: Capture Instagram

Opět bude záležet na vzrůstu a věku vašeho psa. Profesionálové v oboru doporučují především vzít si doplňky různých tvarů a barev. Ty jsou určeny především pro použití při hře s ním. Budou také velmi užitečné, pokud jste na cestách! Dbejte však na to, aby nebyly příliš objemné, když potřebujete být v dopravním prostředku.

Pes: A co hygiena?

Hygiena je také důležitou otázkou, pokud uvažujete o pořízení psa. Psi jsou snadno postižitelní různými nemocemi. Zajistíte-li, aby byl váš pes pravidelně čištěn, ušetříte si nutnost pravidelné návštěvy veterináře. Odborníci proto doporučujíaby si váš mazlíček na koupel zvykl co nejdříve.. Tím zabráníte tomu, aby se sezení stávala komplikovanějšími, jak vaše zvíře roste.

Kromě obvyklých koupelí byste měli také dbát na to, abyste psa po každém venčení očistili. To znamená věnovat zvláštní pozornost prstům a tlapkám vašeho psa. Odstraňte veškerou odumřelou kůži, která mu může z tlapek odpadnout. Nezapomeňte mu při čištění vyčistit uši a oči!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.