Accueil » Zvířata » Zde jsou důvody, proč mít či nemít doma kočku, rozhodněte se správně!

Zde jsou důvody, proč mít či nemít doma kočku, rozhodněte se správně!

Zde jsou důvody, proč mít či nemít doma kočku, rozhodněte se správně!

Mít doma kočku je nejen mimořádné privilegium, ale také velká zodpovědnost. Je to život, který na vás bude navždy závislý; bude potřebovat péči, lásku, veterinární pozornost, čas, hru.

Není to hračka, se kterou můžete strávit trochu času a pak ji odložit. Kočka je úžasné domácí zvíře, které vám rozzáří život, ale myslíme si, že stojí za to říct vám o výhodách a nevýhodách života s ní. V tomto článku vám ukážeme důvody, proč si kočku nepořizovat. Vezměte vše v úvahu a pak se zodpovědně rozhodněte.

Vlastnictví kočky má své povinnosti

Život s kočkami je fascinující a péče o ně je poměrně jednoduchá. Vlastnictví kočky však zahrnuje řadu úkonů. odpovědnosti. Proto vám říkáme, co to znamená mít doma kočku, abyste se mohli rozhodnout na základě informací. Živého tvora nelze vrátit a nikdy by neměl být opuštěn. Přijměte tedy odpovědnost za důsledky svých činů.

Důvody, proč si nepořizovat kočkuZdroj: Capture Instagram

Prvním krokem je zjistit, co znamená mít doma kočku. Nechceme být pesimističtí ani negativní, jen chceme, abyste věděli, co kočka je, než si ji pořídíte a stanete se součástí své rodiny.

Vaše kočka může škrábat a dokonce kousat

Kočka může především kousat a škrábat. To platí zejména v jejich mladém věku. Postupem času se toto chování zmírní. To však závisí na výchově, povaze a plemeni kočky. Pokud jde o jejich schopnost škrábat jako správné kočkovité šelmy, je třeba mít na paměti, že mohou poškrábat pohovky nebo všechny druhy nábytku. Na tento problém si stěžuje mnoho majitelů, ale správným výcvikem a škrabadlem můžete tento problém vyřešit.

Další nevýhodou kočky je její srst.. Jsou krásné, ale nakonec vám po celém domě zůstanou vlasy. Mnoho lidí je touto skutečností ohromeno. Záleží však na plemeni vašeho domácího mazlíčka, jeho stravě, zdravotním stavu, ročním období a také na vašem způsobu čištění. Nezapomeňte však, že línání je součástí povahy vaší kočky.

Důvody, proč si nepořizovat kočkuZdroj: Capture Instagram
Vlastnictví kočky je spojeno s určitými výdaji

Kočka potřebuje to nejlepší krmivo, které jí můžete poskytnout, což znamená, že si musíte být schopni tyto výdaje dovolit. Pokud se rozhodnete krmit kočku domácí stravou, musíte mít jasno o jejích nutričních požadavcích, abyste pro ni mohli vytvořit optimální receptury. To vše zahrnuje učení, a nesmíte zapomenout na nezbytnou ústní hygienu, zejména pokud ještě jí měkkou stravu.

Další z úkolů spojených s životem s kočky je obnovit jejich odpadkový koš a častěji uklízet domov. Přestože jsou kočkovité šelmy velmi čistotné a své záležitosti vykonávají v boxu na stelivo, musíte se ujistit, že kupujete kilogramy steliva, čistíte box na stelivo každý každé 2 nebo 3 dny a sbírat exkrementy denně. Je to pohodlnější, než kdybyste ho museli brát na procházku, jako je tomu u psů.

Důvody, proč nemít kočkuZdroj: Capture Instagram
Musíte přijmout určitá opatření.

Přestože se o sebe kočky velmi dobře starají, Musíte si dávat velký pozor na určitá nebezpečí. Musíte přijmout určitá opatření, například zabránit tomu, aby polykala předměty, skákala do určitých výšek s rizikem pádu, nenechávala otevřená okna nebo balkony, nepouštěla je ven z domu… Vše bude záviset na povaze, věku a plemeni vaší kočky, ale nemůžete popřít, že kočka je velmi zvědavá a že to může vytvářet situace, které jsou pro její integritu poněkud nebezpečné. Vaší povinností je chránit ji, být opatrný a instalovat na nekrytých místech ochranné kryty.

Budete také muset zajistit lékařskou péči jako je minimální roční prohlídka, očkování, odčervení, kastrace a případy poškození nebo onemocnění. Zdraví je náklad, který je třeba brát vážně, nemluvě o bolesti, čase a smutku z toho, že vaše kočka trpí. V následujícím článku vám ukážeme, kdy vzít kočku k veterináři.

Kočka může způsobovat určité alergie

Jeden z nejčastějších problémů života s kočkami je dermatitida a alergie. Je možné, že někdo z rodiny je alergický na bílkoviny ve slinách vaší kočky. kočičíKočka zanechává na své srsti malé množství nečistot, takže než si kočku osvojíte, nechte se pro jistotu otestovat. Než si tedy kočku adoptujete, nechte se pro jistotu otestovat. Není zodpovědné vzdát se zvířete poté, co zjistíte, že jste alergičtí. A pokud to nevíte, existují vakcíny, které vás proti některým plemenům koček očkují.

Dalším důležitým aspektem vlastnictví kočky je výcvik. Věřte tomu nebo ne, ale s trpělivostí a velkou dávkou lásky lze kočku vycvičit. Nezapomeňte, že mnoho problémů s chováním vašeho zvířete je důsledkem přístupu majitele.

Vaše kočka vás potřebuje po svém boku

Nezapomeňte, že vaše kočka vás potřebuje. Pokud chcete odjet na dovolenou nebo potřebujete být pryč, měli byste svou kočku svěřit do péče zodpovědné a důvěryhodné osoby. Přestože kočka může klidně strávit několik dní o samotě, nepředpokládejte, že samota je optimální. Kočky také trpí separační úzkostí a po dlouhé době strávené s majitelem si mohou začít ulevovat mimo svůj box nebo škrábat věci.

A nakonec se budete muset vypořádat s jejich smrtí. Je velmi pravděpodobné, že svého domácího mazlíčka přežijete, přestože má poměrně dlouhou průměrnou délku života. Čas rozloučit se s kočkou bude těžké a traumatizující. Musíte vědět, že k tomu dříve či později dojde. Ale pravděpodobně to stálo za to, abyste s ním strávili celý život. Po všech těchto důvodech, proč nemít kočku, se nad tím zamyslete, zvažte všechna pro a proti. A rozhodněte se, zda je dobrý nápad sdílet domov s kočkou. Pokud to budete dělat z celého srdce a moudře, nikdy toho nebudete litovat.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.