Accueil » Zvířata » Zde jsou hlavní příznaky stárnutí vaší kočky.

Zde jsou hlavní příznaky stárnutí vaší kočky.

U všech koček dochází s přibývajícím věkem k fyzickým a psychickým změnám. Proto vám v tomto článku prozradíme, jaké jsou hlavní příznaky stárnutí koček.

Mnoho domácích koček mají potenciál dožít se 12 až 18 let. To se však může lišit v závislosti na plemeni a péči, kterou kočka dostává. Kočky proto mohou ve stáří vykazovat různé příznaky v závislosti na péči poskytované jejich majiteli.

Ani nejstarší plemena nejsou imunní vůči zkoušce časem, takže u všech kočkovitých šelem se po určitém období života začnou projevovat fyzické a psychické změny.

Chcete-li si přečíst
Tato kočka nerada čeká na psa u snídaně (Video)

Jeden z hlavních příznaků stáří u koček je, že jejich fyzická aktivita začíná dramaticky klesat. I když je někdy obtížné pokles aktivity zjistit, protože kočky nejsou tak aktivní jako psi.

Stejně tak je jasným příznakem stárnutí výskyt bílých chlupů kolem očí a tlamy. Je to proto, že buňky zodpovědné za zbarvení srsti postupně ztrácejí svou sílu a vitalitu. U mladých koček však může být také ukazatelem fyzického a psychického onemocnění.

A konečně, kočky často ztrácejí chuť k jídlu. Majitelé si pravděpodobně všimnou, že jejich kočky nejedí tolik jako dříve. Stejně tak infekce dásní nebo opotřebení zubů mohou způsobit, že kočky nebudou chtít jíst tak pravidelně.

Jaké jsou hlavní příznaky stárnutí vaší kočky?Zdroj: Capture Instagram
Kdy se kočky dožívají vysokého věku?

Průměrná délka života koček a stárnutí jsou vysoce závislé na faktorech prostředí. Z podmínek, které mají pozitivní vliv na prodloužení jejich života, je nejdůležitější péče o ně a jejich co nejdelší pobyt v interiéru. Venku jsou vystaveny stálému množství rizik. Například parazitům, infekčním chorobám a úrazům. Proto se průměrná délka života toulavé kočky může pohybovat mezi 12 a 14 lety, zatímco domácí kočky se mohou dožít až 20 let.

Přečtěte si více
Jak často by se měla kočka koupat?

Boj mezi kočkami může také zkrátit jejich život. Mnoho koček se totiž nakazí virovými chorobami, jako je AIDS nebo leukémie, v důsledku zranění nebo kousnutí způsobených kočičími zápasy.

Jaké jsou hlavní příznaky stárnutí vaší kočky?Zdroj: Capture Instagram
Která kočičí plemena žijí nejdéle?

Smíšená plemena mohou být méně často postižena dědičnými chorobami než čistokrevné kočky. Některé druhy však mají delší průměrnou délku života. Následuje seznam nejdéle žijících kočkovitých šelem:

  • Ruská modrá má průměrnou délku života 15 až 20 let.
  • Siamská kočka má průměrnou délku života 15 až 20 let.
  • Mýval mainský má průměrnou délku života 10 až 13 let.
  • Kudrnatka americká: mezi 9 a 13 lety.
  • Sfinga Ve věku 8 až 14 let.
  • Savannah: mezi 8 a 13 lety.
  • Konečně, perský má průměrnou délku života mezi 8 a 11 lety.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.