Accueil » Zvířata » Zde jsou nejinteligentnější plemena koček

Zde jsou nejinteligentnější plemena koček

Obecně řečeno, kočky jsou již samy o sobě velmi inteligentní zvířata. ve srovnání s ostatními zvířaty. Rozpoznat inteligentní kočky není příliš obtížné: umí se učit, dobře komunikovat s ostatními zvířaty a přizpůsobit se novým situacím a prostředí. Kočky jsou domácí zvířata, která v historii prokázala, že mají. sociálně-kognitivní schopnosti.

Tato zvířata byla schopna vyvinout různé typy osobností a chováníStejně jako lidé a ostatní domácí zvířata. Tyto různé faktory znamenají, že každé plemeno koček má jiné požadavky na prostředí pro kvalitní život.

Hannes Lohi, Profesor veterinární medicíny a biologických věd na Helsinské univerzitě ve Finsku, popsal, že kočky mají sedm rysů, které „definují“ jejich osobnost a chování: štěstí, strach, agresivitu vůči lidem, společenskost vůči lidem a kočkám, problémy se záchodem a nadměrnou péči.

Nejinteligentnější plemena koček

Habeš
Zde jsou nejchytřejší plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Habešané jsou velmi chytří a velmi pozorní k aktivitám své rodiny. Toto plemeno miluje výšky a je pozorné ke všemu. Ze všech typů koček se tato kočka učí triky asi nejrychleji.

Balijské
Zde jsou nejchytřejší plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Balinéská kočka je dlouhosrstá verze siamského plemene. Jsou to obecně aktivní kočky, které rády zkoumají vše, co dělají lidé. K rodině se obvykle chovají láskyplně, ale pokud jsou doma ponecháni příliš dlouho bez podnětů, mohou dělat neplechu.

Bengálsko
Zde jsou nejchytřejší plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Bengálsko může být lepší je známý svou srstí, která se podobá srsti jaguára nebo leoparda. Toto plemeno vzniklo křížením domácí kočky s asijskou leopardí kočkou. Bengálci jsou velmi inteligentní, atletičtí a stále poněkud divocí. Jejich hbité nohy jsou téměř stejně dobré jako ruce.

Barmská žena
Zde jsou nejchytřejší plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Barmská kočka je energické plemeno. a přátelské plemeno, které se rádo stýká s lidmi. Tyto kočky jsou inteligentní, přizpůsobivé, hravé a láskyplné. Kromě sezení, otáčení, mávání a příchodu k vám se toto plemeno naučí mnoho povelů. Rádi se stýkají s lidmi a dávají přednost společnosti, včetně společnosti jiných zvířat.

Siamské
Zde jsou nejinteligentnější plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Jedno z nejoblíbenějších plemen koček Siamská kočka, jedno z nejoblíbenějších a nejrozpoznatelnějších plemen na světě, je známá svou krásnou srstí, zvídavou povahou a sklonem k časté komunikaci. Tyto kočky jsou inteligentní, mazlivé a energické. Rádi si hrají a potřebují pozornost a společnost.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.