Accueil » Zvířata » Zde jsou nejnebezpečnější zvířata na světě

Zde jsou nejnebezpečnější zvířata na světě

Některá divoká zvířata jsou nebezpečná svými vlastnostmi, jako jsou zuby nebo síla. Málokdo však ví, která zvířata mohou způsobit největší škody.

5 nejnebezpečnějších zvířat na světě

1. Sloni afričtí

Sloni mají klidný a jemný vzhled, ale jejich 6 000 kg nelze ignorovat. Jsou schopny pracovat při 40 kilometrů za hodinu, a protože společenská zvířata a jejich kopy jsou při jejich obrovské hmotnosti velmi nebezpečné.

Zdroj: Capture Instagram
2. Štír tlustoocasý

Škorpion škorpion tlustoocasý je africké zvíře a jeden z nejnebezpečnějších na světě. Její jed je tak nebezpečný, že dokáže zabít člověka za sedm hodin a psa za pouhých sedm minut. Její jed je velmi zvláštní, protože se zdá, že je určen k tomu, aby zabíjel a velmi zraňoval obratlovce, a to spíše kvůli ochraně než kvůli potravě, protože jedí hlavně bezobratlí živočichové.

Zdroj: Capture Instagram

Existuje 1 500 druhů, z nichž 25 může zabít člověka. V Mexiku a Spojených státech je více lidí zabito štíry než hady.

3. Hadi

Hadi Hadi mohou, ale nemusí být jedovatí, ale v obou případech mohou jejich tesáky způsobit vážné škody.

Zdroj: Capture Instagram

Mezi hady, uštknutí kobry královské je jedno z nejnebezpečnějších a je to také největší jedovatý had. Může vstříknout až sedm mililitrů jedu najednou, což způsobí. smrt mnoha lidí. Jeho přirozenou kořistí jsou myši, se snadno zabíjejí.

4. Hroch

V Africe hroši zabijí více lidí než jiná zvířata. Překvapivé je, že jsou to býložravá zvířata, ale útočí, když se cítí ohroženi.

Zdroj: Capture Instagram

Jsou dva metry vysoké, váží pět tun a mohou se pohybovat rychlostí 32 kilometrů za hodinuTo jim umožňuje snadno zneškodnit člověka nebo dokonce lva. Samice bývají nejnásilnější, když mají mláďata, která musí chránit.

5. Krokodýl nilský

Zvíře nejnebezpečnějším sladkovodním živočichem je krokodýla nilského. Jejich tesáky mohou dokonce lámat kosti. Žijí pod vodou a čekají, až se k nim zvířata přiblíží a napijí se. Rychlými pohyby je utopí, pak je spolknou celé a nakonec je začnou trávit.

Zdroj: Capture Instagram

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.