Accueil » Zvířata » Zde jsou největší domácí a hospodářská zvířata v historii

Zde jsou největší domácí a hospodářská zvířata v historii

Příroda oslnila člověka rozmanitostí své flóry a fauny. Člověk prozkoumal určité procento všech druhů a zvířat, která mohou na světě existovat, a setkal se s obrovskými tvory, jako jsou psi, žraloci, krokodýli, hadi, savci a další.

Největší pes v historii

Guinnessovy světové rekordy (GWR) přidala na svůj seznam další ocenění. Tentokrát to byl nejvyšší pes na světě. Německá doga Zeus překonala rekord nejvyššího psa v historii, když měřila 2,14 metru.

Zeus, el perro más alto del mundo. pic.twitter.com/pwt4tFsSBF

– Paisajes🌴 (@EnPaisaje) February 22, 2022

Zeus zemřel v roce 2014, když mu bylo pět let. Od roku 2019 je uznávána jeho rekordní výška dva metry a 23 centimetrů, když stojí na zadních nohách. Podle společnosti GWR se dosud žádnému jinému psovi nepodařilo Zeuse překonat.

Nejdelší kočka na světě

Pokud jde o domácí zvířata, O kočkách kolují nejrůznější mýty, podle některých jsou satanistickými symboly, podle jiných jsou agresivní a destruktivní a přenášejí různé nemoci. Pravdou je, že jsou to něžná, charismatická, jemná a láskyplná zvířata.

▶️ MIIIICHIII | 🐱

😱El gato doméstico más largo mide 120 cm y tiene el Récord Guinness.

👉Barivel de Vigevano en Pavía, Italia, fue confirmado como nuevo poseedor del récord en 2018. pic.twitter.com/AAA1cNNwkM

– DELPY 📱🎬 (@delpynews) 15. srpna 2022

Protože jsou to kočkovité šelmy, mají lovecký pud a pud sebezáchovy, stejně jako touhu ovládnout teritorium, vysvětluje. „National Geographic“.

Barivel, původem z Itálie, je nejdelší kočka domácí na světě, měří přes metr. Kočka také překonala Guinnessovy rekordy. Je to mainská mývalí kočka, což je obecně velká, ale přátelská kočka.

Největší ryba na světě

Britský rybář ve Francii údajně ulovil největší zlatou rybku na světě, která váží 67 liber a 4 unce. Jedná se o křížence koi kapra a koi kapra, které mají tradičně oranžovou barvu.

„Věděl jsem, že je to velká ryba, když se chytila mého háčku a chodila s ním sem a tam a nahoru a dolů. Pak se vynořil o 30 nebo 40 metrů dál a viděl jsem, že je oranžový,“ řekl rybář deníku Daily Mail.

Este, señores, es el pez dorado más grande del mundo, ¿alguno ha pescado algo así? pic.twitter.com/F4gO7vs5gq

– Entreversia (@Entreversia) 23. října 2014

Největší kráva na světě

Krávy, které patří do čeledi sudokopytníků, jsou obecně velká a těžká zvířata. Společnost GWR však představila největší krávu na světě.

Blosom se narodil dvěma kravám plné velikosti aPodle Patty „byla v osmi letech ještě vyšší“, píše Rachel Swatmanová v Guinnessově knize rekordů. Měřila 1,89 metru a zemřela v květnu 2015 ve věku 13 let.

Blosom byl vychován na farmě ve Spojených státech Patty Meads-Hansonovou, která zvíře chovala od jeho osmi týdnů.

Největší krokodýl

Obávaní krokodýli, s tlustou kůží a pronikavýma očima, patří do čeledi sauropsidae archosauridae, stejně jako Cassius, australský krokodýl z Velkého bariérového útesu.

Con 5,5 metros de largo y una tonelada de peso Cassius es el cocodrilo más grande del mundo en cautiverio.en australia. pic.twitter.com/18mDuT3a

– Dahibiry (@Dahibiry) 13. ledna 2013

Podle Guinnessovy knihy rekordů je Cassius největším krokodýlem v zajetí. Měří 5,45 metru, tedy stejně jako dva pingpongové stoly.

Stal se největší krokodýl žijící v zajetí v roce 2011.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.