Accueil » Zvířata » Zde jsou příznaky depresivní kočky

Zde jsou příznaky depresivní kočky

Nejste si jisti, zda je vaše kočka smutná? Chcete vědět, zda je vaše kočka v depresi nebo apatická? Není snadné zjistit, v jakém rozpoložení se kočka nachází. Proto je důležité věnovat pozornost jeho chování. Jedním z nejviditelnějších příznaků je také ztráta chuti k jídlu a nedostatek chuti ke hře nebo interakci s vámi. Existuje však více znaky, které mohou odrážet kočičí smutek. Důležité je věnovat jim pozornost a zjistit příčiny, abyste jim mohli pomoci.

Opatření, která je třeba přijmout :

1. Kočky jsou velmi společenská zvířata, což zdaleka neodpovídá názoru mnoha lidí, že jsou to bytosti, které netouží po kontaktu. Mohou však také trpět emocionálními problémy. Důležité je znát povahu našeho domácího mazlíčka, abychom mohli odhalit případné příznaky kočičí deprese. Abyste zjistili jakékoli známky smutku, měli byste kočku pozorovat. A rozpoznat všechny změna jeho duševního stavu, zjistit změny jeho nálady.

2. Je pravda, že vzhledem k tiché povaze koček může být obtížné zjistit, zda je vaše kočka smutná nebo v depresi. Je také možné, že svého mazlíčka neznáte příliš dobře, protože je pro vás nový. Takže jste se ještě neseznámili s její rutinou. To však neznamená, že byste neměli kočku pozorovat a pátrat po příznacích deprese. Nezapomeňte, že je vaší povinností postarat se o blaho vaší kočky. Koneckonců, a včasné odhalení může být klíčové aby se zabránilo vzniku onemocnění.

Zde jsou příznaky depresivní kočkyZdroj: Capture Instagram

3. Některé z nejčastějších příznaků časté příznaky deprese u koček jsou následující:

  • Nedostatek fyzické aktivity
  • Malá touha hrát si nebo se obecně hýbat
  • Apatie nebo nezájem o vše
  • Nízká afektivita
  • Prodloužený spánek
  • Děsivé chování
  • Náhlé změny charakteru
  • Nedostatek chuti k jídlu

Jak reagovat?

Pokud jste si všimli některého z těchto příznaků, vaše kočka může trpět smutkem nebo depresí. Přítomnost těchto příznaků může být také varovným signálem nemoci. Proto se důrazně doporučuje navštívit veterináře, pokud jste si všimnout něčeho neobvyklého. Jediný odborník, který dokáže určit, zda trpí depresí nebo jiným zdravotním problémem, je odborník.

Deprese u koček může být vyvolána různými příčinami. Proto je velmi důležité zjistit příčinu tohoto emočního problému. Pak zkontrolujte, zda v poslední době nedošlo k nějakým významným změnám, které by ji mohly vyvolat.

Nejčastější příčiny deprese u koček

Nejčastějšími příčinami jsou stěhování nebo odloučení od blízkých. Dalším důvodem, proč může kočka trpět depresí, je osamělost. Pokud a kočka tráví hodně času o samotě, nudí a bez fyzického kontaktu může trpět smutkem.

Kočka v depresiZdroj: Capture Instagram

Příčinou změny povahy vaší kočky může být nemoc. Vaše kočka se může cítit apatická, smutná, neochotná ke hře, hladová atd.

Úzkost a stres mohou také způsobit, že váš mazlíček bude smutnější. Proto je nezbytné poskytnout vašemu zvířeti tu nejlepší možnou péči, aby se mohlo zotavit. se po vašem boku cítila šťastná a spokojená. Je vaší povinností poskytnout jim tu nejlepší péči.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se kočka dostává do deprese, je traumatický šok. Nepříjemný zážitek může u kočky vyvolat smutek a depresi. V takovém případě se urychleně poraďte s lékařem, který vám poskytne pokyny k léčbě.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.