Accueil » Zvířata » Zde jsou příznaky toho, že se kočky cítí smutné a osamělé.

Zde jsou příznaky toho, že se kočky cítí smutné a osamělé.

V některých případech se u koček, které jsou dlouhé hodiny ponechány o samotě, objevuje chování, které ukazuje, že něco není v pořádku. Zde jsou příznaky toho, že se váš domácí mazlíček cítí osamělý.

Pravda o kočkách

Lidé, kteří nikdy neměli domácí kočku jsou zodpovědní především za mýtus, že kočky jsou osamělé. Pokud máte doma jednu nebo více koček, víte, jak jsou mazlivé a jak moc potřebují vaši pozornost, aby byly v klidu.

Ne všechny kočky jsou však stejné. Některé kočky zvládnou hodiny o samotě lépe než jiné. A to během vašeho pracovního dne a v hodinách, kdy jsou děti ve škole. Některé tyto osamělé hodiny tráví klidným spánkem a baví se tím, co mají rády. A také se krmí a upravují, když chtějí. Jiní naopak tuto nepřítomnost snášejí velmi těžce.

Chcete-li číst
Jak si kočka vybírá, s kým bude spát? Zde je 5 příčin

Známky toho, že se vaše kočka cítí smutná a osaměláZdroj: Capture Instagram
Jak poznáte, že se vaše kočka cítí osamělá?

Existuje řada příznaků, které naznačují, že něco není v pořádku. Nejčastěji se jedná o chování vaší kočky, když přijdete domů. Nepřetržitě mňouká, dožaduje se pohlazení, vyvrhuje chomáčky chlupů (protože se kvůli úzkosti vyčesává). Nebo má najednou hlad, protože celý den nejedl.

Kromě toho si můžete všimnout některých příznaků, že se vaše kočka ve vaší nepřítomnosti nebaví. Když přijdete domů a vidíte, že se přemisťují předměty, škrábání a výkaly nebo moč na zakázaných místech, jsou to všechno známky toho, že vaše kočka není ráda sama.
Příznaky toho, že se vaše kočka cítí smutná a osaměláZdroj: Capture Instagram

Chcete-li tuto situaci napravit, máte dvě možnosti. Buď si adoptujte jinou kočku. Nebo obohatit místo tak, aby se váš mazlíček mohl bavit i v době vaší nepřítomnosti.

První možnost ne vždy funguje. Zejména u dospělých nebo teritoriálních koček. Druhou možností je udělat váš domov zábavnější a poskytnout kočce nějaké výzvy a rozptýlení, které ji rozptýlí, když jste pryč. Můžete postavit kočičí stromy, stavby s policemi, interaktivní hračky. Nebo jakoukoli jinou zábavu, která ji dokáže zabavit samostatně.

Přečtěte si více
Jak zjistit, zda má váš pes zánět ucha, příčiny a možnosti léčby

Osamělá kočka je smutné a nenaplněné zvíře. Proto při prvních známkách osamělosti uplatněte tyto tipy.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.