Accueil » Zvířata » Zde jsou příznaky, že vaše kočka má horečku.

Zde jsou příznaky, že vaše kočka má horečku.

Péče o domácí zvířata je pro rodiny velkou zodpovědností, zejména pokud jde o psy nebo kočky se specifickými zdravotními problémy. Jednou z nejčastějších obav majitelů koček je, jak rozpoznat, že mají horečku. Ta může znamenat infekci, virus nebo jiné onemocnění.

Ať už je příčina jakákoli, je horečka vždy známkou toho, že vaše kočka trpí nějakou nemocí nebo zdravotním problémem. Je proto nezbytné ji co nejdříve identifikovat, aby bylo možné co nejdříve odhalit její zdroj a zahájit co nejlepší léčbu.

Příznaky horečky u koček

1. Nejprve se dotkněte jeho nosu. Stejně jako u psů by měl být nos vašeho domácího mazlíčka vždy vlhký. Kočky s horečkou mají suchý a teplý nos.

Přečtěte si více
Vše o leonbergerovi, obřím, jemném psovi s majestátním vzhledem

2. Poté pozorujte jeho chování, zejména pokud je bez zjevné příčiny rozrušený nebo neklidný.

3. Kromě toho sledujte dýchání a srdeční frekvenci. Dalším příznakem horečky je, že obě jsou rychlejší než obvykle.

4. V neposlední řadě dbejte na osobní hygienu.. Kočky jsou velmi čistotné. Zanedbávání jejich každodenní péče se jim nepodobá. Je to tedy jasná známka toho, že vaše kočka není v nejlepší kondici.

Některá vodítka, podle kterých poznáte, zda má vaše kočka horečkuZdroj: Capture Instagram
Co dělat, když má vaše kočka horečku

Pokud zjistíte některé z těchto chování, postupujte následovně:

Přečtěte si více
Je kastrace psa nebo kočky nebezpečná? Zde je odpověď

Je důležité, aby vaše kočka byla dobře hydratovaná. Pokud vaše kočka nechce pít, měli byste jí potřebné množství tekutiny podat pomocí injekční stříkačky. Jemně vložte stříkačku do kočičí tlamy a opatrně vyprázdněte její obsah. Případně můžete kočce podat nesycený izotonický nápoj.

Abyste zabránili podvýživě, Podávejte dítěti jídlo, které odpovídá jeho výživovým potřebám a zároveň je chutné. Kromě toho dbejte na to, aby nedostalo průjem, a volte vlhkou stravu. Jakmile se zotaví, můžete ji pak kombinovat s jeho obvyklou suchou stravou.

Umístěte jej do klidné místnosti, nejlépe s dlážděnou podlahou. Poté povrch jeho těla mírně navlhčete. K tomu mu pomáhejte vlhkými obklady. Lehce je navlhčete studenou vodou a přiložte mu je na čelo. Poté je nechte několik minut na místě. Poté je sundejte a přiložte mu je na nohy a břicho. Stejný postup opakujte přibližně dvakrát denně. Do blízkosti kočky můžete také umístit ventilátor, aby cirkuloval vzduch, ale nikdy ho nemiřte přímo na ni.

Některá vodítka, podle kterých poznáte, zda má vaše kočka horečkuZdroj: Capture Instagram
Příčiny horečky u koček

Nezapomeňte, že příčiny horečky vaší kočky mohou být různé, od drobných problémů až po závažnější, život ohrožující onemocnění.

Čtěte dále
Toto je velmi temná stránka toho, že jste veterinářem

Nejčastějšími příčinami jsou :

  • Přítomnost nádorů, které postihují především starší kočky.
  • Virová nebo bakteriální onemocnění, jako je panleukopenie nebo leukémie.
  • Benigní virové, bakteriální nebo plísňové infekce.
  • Chřipka nebo nachlazení.
  • Zánět slinivky břišní.
  • Úraz.
  • Nežádoucí účinky způsobené léky.

Samozřejmě, pokud je teplota vaší kočky vyšší než 41ºC, měli byste okamžitě navštívit veterináře. Veterinář provede testy, aby zjistil příčinu zvýšení teploty. Po těchto vyšetřeních bude schopen určit závažnost situace. Poté vám poskytne vhodnou léčbu a řekne vám, co máte dělat.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.