Accueil » Zvířata » Zde jsou tipy, jak se zbavit zápachu z úst vašeho psa!

Zde jsou tipy, jak se zbavit zápachu z úst vašeho psa!

V tomto článku vám prozradíme, jak odstranit zápach z úst (halitózu) vašeho psa, a poradíme vám, jak na to. nejlepší metody prevence. Najdete zde nejrůznější tipy, jak snížit zápach z úst vašeho psího kamaráda.

Problém se pozná podle nepříjemného zápachu. Může však být způsobena nejrůznějšími problémy v ústní dutině a může významně ovlivnit zdraví našeho psa. Proto je třeba věnovat pozornost příčinám, aby bylo možné najít nejlepší řešení.

Hlavní příčiny zápachu z úst u psů
Odstranění zápachu z úst vašeho psa je možné pomocí těchto jednoduchých tipů.Zdroj: Capture Instagram

Psí halitóza je způsobena nahromaděním bakterií způsobujících zápach v tlamě, plicích nebo střevech psa. Také přetrvávající zápach z úst může být známkou toho, že pes potřebuje lékařskou péči. lepší zubní hygienu, lepší strava. Nebo že je něco v nepořádku s jeho trávicím systémem, játry nebo ledvinami. Důvody mohou být následující:

  • onemocnění zubů (nahromaděný zubní plak, zubní kámen, bakteriální infekce nebo jiné).
  • Onemocnění dásní (gingivitida).
  • Nemoci trávicího ústrojí: nádory, ulcerózní stomatitida psů (zánět ústní sliznice s bolestivými vředy),
  • Nezhojené rány na jazyku a/nebo v ústech.
  • Selhání ledvin/jater.
  • Imunitně zprostředkovaná onemocnění.
  • Bronchitida/zápal plic.
  • Diabetes mellitus
  • Onemocnění perinea nebo análního vaku
  • Leptosiróza.

Kroky k odstranění zápachu z úst vašeho psa

Pokud se jedná o nemoc nebo vedlejší účinek léků, nemůžete nic dělat, dokud se pes nevyléčí nebo nepřestane léky užívat. Pokud však váš pes trpí zápachem z úst a není nemocný ani neužívá léky, tyto tipy a domácí prostředky vám pomohou zbavit se tohoto problému:

Skořice Skořice: Přidání čajové lžičky skořice do stravy vašeho psa dva nebo tři dny v týdnu pomáhá zlepšit jeho dech. Kromě toho dodává psovi antioxidanty, protizánětlivé látky a svalové relaxanty, a to vše přirozenou cestou.

Odstranění zápachu z úst vašeho psa je možné pomocí těchto jednoduchých tipů.Zdroj: Capture Instagram

Kokosový olej Přidejte jednu čajovou lžičku kokosového oleje do panenský kokosový olej do jídla Několik dní v týdnu přidávejte psovi do stravy panenský kokos. To nejen zlepší jeho dech, ale také podpoří jeho imunitní systém. Kromě toho olej zlepší suchou nebo šupinatou kůži a lesk srsti.

Jablečný ocet Jablečný ocet: přidejte trochu do jídla nebo pitné vody. Jablečný ocet Jablečný ocet má neutralizační účinek na zápach z úst. Někteří psi nemají rádi chuť, takže to zkuste, a pokud vám to nechutná… už to nepoužívejte.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.