Accueil » Zvířata » Zde jsou uvedeny nemoci, které může kočka přenášet

Zde jsou uvedeny nemoci, které může kočka přenášet

Vaše kočka může vypadat zdravě, ale může přenášet nemoci, které se mohou přenést na vás jako na člověka. Proto je tak důležité dbát na přísnou hygienu. A umývejte si ruce pokaždé, když čistíte jeho záchod nebo ho ošetřujete. Měli byste ho také brát na pravidelné návštěvy k veterináři a ujistit se, že má aktuální očkování. Dnes vám prozradíme, jaké nemoci a kočka může způsobit.

Toxoplazmóza

Jedná se o nejznámější onemocnění, které může kočka přenášet. Důvodem je skutečné nebezpečí pro těhotnou ženu vystavenou této nemoci. Toxoplazmóza je způsobena parazitem, který se vyskytuje ve střevech koček. který se ukládá v jejich výkalech. Pokud nejste těhotná, můžete toxoplazmózu dostat, aniž byste si to uvědomila. Příznaky jsou totiž podobné příznakům chřipky. Těhotná žena by však měla dbát zvýšené opatrnosti, protože může být velmi nebezpečná. nebezpečná pro dítě, které nosí.

Kočičí dráp

Je častější v teplém počasí kvůli zvýšenému počtu blech a klíšťat. Nemoc se přenáší kontaktem s kočkou, jejíž blechy jsou infikovány bakteriemi. Pokud vás kočka s tímto onemocněním poškrábe nebo pokud se její sliny dostanou do kontaktu s vámi, nakazí vás a způsobí vám nepohodlí, průjem a průjem. horečka a silná únava Jako silná chřipka. Proto byste měli svou kočku nechat odčervit a dávat jí pipety předepsané veterinářem, aby se zbavila parazitů.

Kočka může přenášet mnoho nemocíZdroj: Capture Instagram
Rage

Tato nemoc může být smrtelná. Pokud tedy máte podezření, že kočka má vzteklinu, dbejte zvýšené opatrnosti. Především se od ní držte dál. Co nejdříve zavolejte veterináře a zjistěte, co s kočkou dělat.

Paraziti

Parazitární infekce koček se na člověka přenášejí jejich výkaly. Některá onemocnění, která můžeme získat z jejich výkalů, jsou : tasemnice a mitóza. Abyste tomu předešli, stačí být ostražití při čištění kočičího záchodku. Pokud se však extrémně obáváte, zeptejte se svého veterináře aby vás informoval o případných parazitech.

Dýchací alergie

Pokud trpíte astmatem, nechovejte kočku jako domácího mazlíčka. Kvůli glykoproteinu přítomného v kočičích slinách, můžete trpět respiračními alergiemi a dokonce astmatem.

Jděte k veterináři

Pokud se domníváte, že vaše kočka může přenášet nemoc na vás, jděte k veterináři a proveďte mimořádná hygienická opatření.

Ale nemějte obavy. Pokud se o svou kočku řádně staráte a chodíte s ní na pravidelné kontroly, nic na vás nepřenese.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.