Accueil » Zvířata » Zde jsou uvedeny nemoci, které může kočka přenést na člověka.

Zde jsou uvedeny nemoci, které může kočka přenést na člověka.

Dnes mnoho lidí přijalo kočky jako členy své rodiny a dokonce jim věnuje zvláštní místo ve svém životě. kvůli společnosti které denně poskytují.

Tato zvířata však jsou také přenašeči řady plísní a virů, které mohou infikovat člověka, zejména při kontaktu se slinami a viry.

Vzhledem k této situacije důležité, aby majitelé koček pravidelně chodit se svým zvířetem k veterináři. Důvodem je ochrana zdraví jejich mazlíčka a včasné odhalení jakékoli abnormální situace, která by mohla mít vliv i na jejich majitele.

Nemoci, které kočky přenášejí na člověka

Sporotrichóza

Toto onemocnění se přenáší kousnutím nebo škrábnutím infikované kočky. Tato houba způsobuje, že se na kůži objevují nehojící se rány, a čím více infekce postupuje, tím četnější mohou být rány.

Toxoplazmóza

Toto infekční onemocnění způsobuje parazit „toxoplasma gondiikterá postihuje kočky, které vdechují nebo konzumují předměty, v nichž je parazit přítomen. U lidí je infekce způsobena manipulací s výkaly infikovaných koček bez vhodných ochranných opatření.

Zde jsou nové zdravotní problémy, které může kočka u lidí způsobit.Zdroj: Capture Instagram
Respirační alergie

Kočičí chlupy jsou faktorem který může u lidí vyvolat respirační alergii, což vede k neustálému kýchání, otokům víček a dýchacím potížím.

Kožní plíseň

Přímý kontakt s kočkami Přímý kontakt s toulavými kočkami může vést ke kožní plísni. V případě plísně je třeba vyhledat dermatologa, který určí nejvhodnější léčbu.

Nemoci způsobené drápy

Kočičí drápy mohou přenášet bakterii zvanou „bartonella henselaekteré mohou způsobit kožní infekci, zejména u lidí s poruchami imunitního systému.

Abyste se této situaci vyhnuli, je nezbytné, aby kočka měla aktuální očkování. V případě poškrábání se doporučuje navštívit zdravotnické středisko, které lézi náležitě ošetří.

Zde jsou nové zdravotní problémy, které může kočka u lidí způsobit.Zdroj: Capture Instagram
Doporučení, jak se těmto nemocem vyhnout

  • Vezměte svého mazlíčka pravidelně k veterináři.
  • Po kontaktu s kočkou dodržujte přísnou hygienu mytí rukou.
  • S exkrementy svého domácího mazlíčka zacházejte v rukavicích a výkaly vyhazujte do řádně uzavřeného sáčku na stelivo.
  • Pravidelně měňte kočičí stelivo.
  • Často čistěte místa, kde kočka obvykle leží.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.