Accueil » Zvířata » Zde jsou uvedeny změny, kterými kočka prochází po kastraci

Zde jsou uvedeny změny, kterými kočka prochází po kastraci

Jakými změnami prochází kočka po kastraci?

Většina kastrovaných koček vykazuje změny chování a fyzické změny. Některé z nich jsou pozitivní, například mírumilovnější přístup k ostatním zvířatům. Jiné však mohou být negativní, pokud je neočekáváme, například přibývání na váze.

Po kastraci, samozřejmě vždy na radu veterinárního lékaře, nejčastější změny, kterými kočka prochází, jsou následující:

  • Kočka již nebude v říji. Proto bude mít menší potřebu se rozmnožovat a snažit se za tímto účelem utéct z domu.
  • Přestane „značkovat“ své území. S menším teritoriálním instinktem nebude kočka močit, aby si označila své území.
  • Bude klidnější. Kastrované kočky jsou díky absenci hormonálních výkyvů klidnější a emočně vyrovnanější. To znamená, že nemají tolik emočních vzestupů a pádů, jako kdyby žily s obvyklými obdobími říje.
  • Bude méně náchylný k určitým patologiím. Sterilizace snižuje riziko problémů s varlaty a prostatou (u mužů). U žen se předejde riziku nechtěného těhotenství a také riziku problémů s dělohou nebo vaječníky.
  • Mají zvýšenou chuť k jídlu. I když je klidnější, může se zvýšit jeho chuť k jídlu. A to se obvykle stává. Je proto důležité dbát na to, aby se nestalo obézním. To by mohlo skutečně ohrozit jeho zdraví.

Zde jsou uvedeny změny, kterými kočka po kastraci procházíZdroj: Capture Instagram
Jak krmit kastrovanou kočku, aby nepřibírala na váze?

Po kastraci budete muset upravit stravu vaší kočky tak, aby odpovídala jejím novým výživovým potřebám. Tendence k nadváze je u této nové Tendence k nadváze je v této nové etapě života vašeho mazlíčka běžná. Neměl by jíst příliš mnoho tuku.

Musíte si vybrat přirozené a formulované potraviny speciálně pro sterilizované kočky. Je důležité, aby krmivo bylo pro zvíře velmi atraktivní. To znamená, že by mělo kočce chutnat.

Zde jsou uvedeny změny, kterými kočka prochází po kastraciZdroj: Capture Instagram
Co ještě můžete udělat pro to, aby vaše kočka nebyla obézní?

Kromě přizpůsobení stravy novým výživovým potřebám po kastraci je nezbytné, aby měla vždy k dispozici čistou a čerstvou vodu. Čím více jí vypije, tím lépe. Usnadní to diurézu a ředění moči.

Velmi důležité je také motivovat kočku ke cvičení. I když v této nové fázi také uvidíte, že bude mít více odpočinkových chvil a vy byste je měli respektovat. Hrajte si s ním, nabídněte mu škrabadla, úkryty v různých výškách, aby mohl šplhat… zkrátka, udělejte mu to. Dbejte na to, aby byl aktivní a pohyboval se.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.