Accueil » Zvířata » Zde jsou výhody vajec pro psy

Zde jsou výhody vajec pro psy

Strava psů je velmi důležitá. Výběr kvalitní stravy, která poskytuje potřebné živiny pro jejich zdraví, je jednou z hlavních priorit pro ty, kteří mají čtyřnohého nejlepšího přítele. V této oblasti se však nezřídka objevují otázky, co pes může a co nemůže jíst.

Víme, že potraviny jako cukr a čokoláda jsou pro psy toxické. Jiné jsou však více matoucí, například vejce. Než se odvážíte svému zvířeti nabídnout sousto krmiva, které pro něj není speciálně určeno – například krmiva pro domácí zvířata -, musíte si být jisti, zda je pro vaše zvíře vhodné, a také jakým způsobem mu ho podávat.

Můžete dát psovi vejce?

Psi mohou jíst vejce. Jedná se totiž o krmivo, které má zajímavé účinky na jejich zdraví i vzhled srsti. Nezapomeňte, že psi jsou masožravci a potřebují vysoký příjem živočišných bílkovin, včetně slepičích vajec.

Vejce jsou vhodná pro vývoj štěňat, a pro psy s vysokou úrovní fyzické aktivity. V některých případech se však nedoporučují, například u psů s gastrointestinálními problémy, u psů s nadváhou nebo u psů s potravními alergiemi a intolerancemi. V případě pochybností se vždy poraďte se svým veterinářem, aby vám dal zelenou podle potřeb vašeho čtyřnohého přítele.

Zde jsou výhody vajec pro psyZdroj: Capture Instagram
Výhody vajec pro psy

  • Jsou bohaté na bílkoviny.
  • Jsou vysoce výživné, s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin.
  • Zlepšuje zrak, paměť a posiluje nervový systém zvířat.
  • Poskytují zdravé tuky.
  • Mají nízký obsah kalorií.

Jak dát psovi vejce?

Psi mohou jíst syrová vejce, základem oblíbené BARF diety. Syrové vaječné bílky však obsahují bílkovinu zvanou avidin, která brání vstřebávání některých živin. Kromě toho hrozí riziko salmonely. Aby však avidin způsobil nutriční nedostatky, museli by zkonzumovat velké množství syrových vajec.

Mnoho lidí jim však raději nabízí vařená vejce, protože se tím eliminuje riziko salmonely, ale zachovávají se všechny výživové vlastnosti. Lze je uvařit natvrdo v hrnci s vodou nebo z nich připravit omeletu. Při vaření je však nutné používat co nejméně oleje. Smažená vejce jsou tedy zakázána – a nemůžeme přidávat sůl ani koření.

Doporučené množství je jedno nebo dvě vejce týdně, jako součást vyvážené stravy pro vašeho psa. Je třeba poznamenat, že vaječné skořápky také obsahují prospěšné vlastnosti, ale měly by být omyté a jemně rozdrcené.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.