Accueil » Zvířata » Zde jsou zdravotní výhody vaší kočky

Zde jsou zdravotní výhody vaší kočky

Jako psi, kočky jsou další z možností, které lidé dávají přednost domácímu mazlíčkovi, protože jsou to samostatná zvířata, která se vyznačují vysokou mírou loajality ke svému majiteli.

Zvláštní vlastnosti kočkovitých šelem z nich dělají ideálního společníka. pro lidi, kteří mají málo času věnovat se svým aktivitám, protože vyžadují méně pozornosti než pes.

Kromě toho, že je vynikající společníkZdravotní účinky těchto domácích zvířat byly vědecky prokázány.

Kočičí společnost a láska je terapeutická. Pokud jste ho měli domaPokud jste měli doma kočku, možná jste si všimli, že když vám leží na hrudi a vrní, hladina stresu se snižuje.

Zde jsou některé z výhod, které přináší kočka v domácnosti:

Pomáhají nám lépe spát:

Grace silná vazba která se vytváří mezi člověkem a kočkou, cítíme se klidní a chránění, když jsme s nimi. Proto je jednou z výhod kočky doma to, že se nám lépe spí, a i když s partnerem…

Má terapeutický účinek:

Na stránkách kočky mají pozitivní vliv na lidi s autismem nebo Aspergerovým syndromem; pomáhají jim navazovat lepší vztahy a cítit se jistěji než s ostatními lidmi. To souvisí se zvýšením hladiny hormonu oxytocinu, který je spojen se sociálními vztahy.

Zdroj: Capture Instagram

Mručení snižuje bolest a zlepšuje hojení:

Vibrace a zvuk, které které kočky vydávají, když vrní jsou nejen přirozeně relaxační, ale také souvisejí s tlumením bolesti a hojením tkání.

Snižuje pravděpodobnost výskytu alergií:

Děti kteří vyrůstají s kočkou doma rozvíjí silnější imunitní systém proti různým onemocněním, jako jsou alergie a astma.

Chrání srdce:

Bylo prokázáno, že kočky mají relaxační účinek na lidi, a tím pomáhají snižovat hladinu stresu a úzkosti.

Studie ukázaly, že lidé kteří žijí s kočkami mají také nižší krevní tlak a silnější imunitní systém.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.