Accueil » Zvířata » Zde jsou znaky, které prozradí, zda je kočka opravdu šťastná.

Zde jsou znaky, které prozradí, zda je kočka opravdu šťastná.

Kočičí štěstí se odráží v jejím dobrém zdravotním stavu, jeden ze základních prvků pohody zvířete. Šťastná kočka je také nezbytná pro dobrý vztah s majitelem a dobré soužití v domácnosti, protože duševní stav zvířete výrazně ovlivňuje jeho povahu a chování.

Na rozdíl od psů, mají kočky tendenci projevovat náklonnost a přátelství specifickými gesty. Kočky mají tu zvláštnost, že jsou nezávislejší. Proto někdy projevují znaky, které mohou být pro jejich majitele matoucí.

Zde je několik příznaků, které vám pomohou lépe poznat vaši kočku a zjistit, zda se u vás doma cítí dobře:

1. Humming

Kočkovité šelmy vydávají jakýsi mručivý zvuk když je hladí na požadovaném místě nebo když jsou na pohodlném místě. Tímto způsobem obvykle vyjadřují, že se jim něco líbí nebo že jsou spokojené.

2. Vleže na zádech

Pokud kočka leží na zádech, je to známka toho, že je v uvolněném stavu a může dokonce usnout.

Známky toho, že je kočka opravdu šťastnáZdroj: Capture Instagram
3. Běhání kolem domu

Pokud zvíře běhá po domě, z jednoho konce na druhý, znamená to, že je naprosto šťastné. Je to jeden z nejzřetelnějších znaků, že kočka je nejen šťastná. Ale také plná zdraví a vitality. Zejména u mladých koček je normální, že začnou bez zjevného důvodu běhat a skákat jako bláznivé. Zvláště když zůstaly nějakou dobu samy doma a přijde jejich majitel. Nebo když jdou ven na zahradu nebo na terasu.

4. Grooming

Když se kočky často upravují a udržují si své návyky, je to známka toho, že se cítí dobře. Kočkovité šelmy rády pečují o svou srst. Proto si ji neustále myjí, aby byla čistá a lesklá. Je to ale také znamení, že se zvíře cítí dobře.

Na druhou stranu, pokud kočka zanedbává svou rutinní péči, je pravděpodobně něco v nepořádku. Jako majitel musíte být ostražití. Pokud k tomu dojde, kočka může dávat najevo, že je smutná nebo trpí nějakou nediagnostikovanou nemocí.

Známky toho, že je kočka opravdu šťastnáZdroj: Capture Instagram
5. Apetit

Pokud je kočka krmena tolikrát denně, kolikrát je třeba, je to výborné znamení, že je zdravá a klidná. A pokud neztratila chuť k jídlu a nadále se o jídlo zajímá nebo si o něj říká, je to také další způsob identifikace, že je kočka spokojená.

6. Správné držení těla

Pokud zvíře chodí s hlavou rovně a drží ocas rovně, je šťastné a zdravé. Na druhou stranu, pokud jsou pohyby pomalé nebo pokud stráví dlouhou dobu ve statické poloze, je to známka nepohody nebo neklidu.

7. Pocit nutkání hrát si

Když se kočka velmi soustředí na svůj koníček, znamená to, že je spokojená s prostorem, ve kterém se nachází, a užívá si nějakou činnost.

Jejich lovecký instinkt znamená, že kočky si užívají zejména základní hry, jako je honba za míčem, šplhání po škrabadle nebo schovávání se, zatímco je jejich majitel pronásleduje. Pokud jsou šťastné, budou na tyto podněty rychle reagovat, ale pokud jsou otupělé a smutné, nemají motivaci honit se za nabízenou hračkou.

Známky toho, zda je kočka opravdu šťastnáZdroj: Capture Instagram
8. „Hnětení“

Hnětení je zvláštní gesto, typické pro kočky, spočívá v pomalém a rytmickém pohybu předních tlapek, které jako by „hnětly“.

Mohou to dělat, když sedí na posteli nebo na polštáři. Ale také když jsou na svém pánovi. Pokud začne “ hnětení“ Tímto způsobem kočka dává najevo, že je docela spokojená, protože si našla ideální místo, kde se může usadit a vrnět.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.