Accueil » Zvířata » Zde jsou znaky, které prozrazují náladu vašeho psa.

Zde jsou znaky, které prozrazují náladu vašeho psa.

Psi jsou jedním ze zvířat které podléhají změnám podle nového zákona na ochranu zvířat. Zvířata, stejně jako lidé, potřebují komunikovat a vyjadřovat své emoce a pocity. Jak s ostatními zvířaty, tak s lidmi, zejména s jejich majiteli. Když se s vámi váš pes snaží komunikovat, začnete mu rozumět a poznáte, jaký je a co znamená každé jeho každodenní chování.

Kniha s názvem „Psí řeč: signály klidu“, kterou napsal Turid Rugaas, podrobně popisuje řadu signálů, které jsou přítomny u všech psů a které nám pomáhají pochopit, kdy jsou v nesnázích. dobrá náladaKdy se cítí pohodlně, kdy nepříjemně a kdy se zlobí.

Tato kniha představuje několik klíčů, které nás učí, že máme často tendenci zaměňovat pocity našeho psa, a učí nás některým projevům a způsobům, kterými se náš pes vyjadřuje. Zde jsou některé klíčové body:

Chování našeho psa
Gesta vašeho psa, která naznačují jeho náladuZdroj: Capture Instagram

1. Strach : Když se náš pes bojí, chová se v reakci na situaci dvěma způsoby. První z nich je ten, který očekáváme nejčastěji, tedy přikrčený postoj s ocasem mezi nohama a prohnutými zády. Druhý bude více agresivnímy vždy uvidí zvíře v nízkém, shrbeném postoji, ale se vztyčenou hlavou a nohama ve skoku. Ukáže také své zuby. V obou případech se snažte nechat zvíře o samotě, protože přiblížení se k němu a snaha o jeho uklidnění ho jen dále stresuje.

2. Zvědavost : pokud je pes vzrušený, má vzpřímenou a svislou polohu.

3. V pohotovosti: Vždy stojí vzpřímeně, hlavu má vztyčenou a uši ztuhlé. Bude pozorovat, co ho přivedlo do tohoto stavu pozornosti.

4. Když je klidný: Stojí s uvolněnýma ušima a ocasem.

5. Když je šťastný a hravý : Je to jeden z nejznámějších postojů, a když náš pes rychle vrtí ocasem a drží nohy rovně, poznáme, že si s námi chce hrát a je velmi šťastný.

6. Když je ve stresu: Když je ve stresu, má několik předpokladů a jedním z nich je zívání nebo olizování nosu, což jsou gesta, která bychom si mohli mylně vyložit jako únavu nebo hlad.

Gesta vašeho psa, která naznačují jeho náladuZdroj: Capture Instagram
Co se stane, když můj pes hodně vrtí ocasem?

Ocas je jednou z nejdůležitějších částí anatomie psa, neboť právě jím vyjadřují svou náladu. Tak dávají najevo svou sebedůvěru, i když někdy mohou projevit dominantní postoj.

Pokud ji používají ke komunikaci, není to vždy s dobrým úmyslem. To bychom měli vědět. Když je ocas v určité výšce, znamená to, že je pes sebevědomý. Pokud je naopak nízká, souvisí to s větší nejistotou zvířete.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.