Accueil » Zvířata » Zde se dozvíte, jaký význam mají vousy u koček a proč by se neměly stříhat ani se jich dotýkat.

Zde se dozvíte, jaký význam mají vousy u koček a proč by se neměly stříhat ani se jich dotýkat.

Zde se dozvíte, jaký význam mají vousy u koček a proč by se neměly stříhat ani se jich dotýkat.

Jedním z nejpozoruhodnějších rysů koček jsou kromě jejich chování a hbitosti jejich vousy. Tyto dlouhé “ antény „Tykadla“ umístěná mezi nosem a čenichem nejsou jen ozdobou, která vyniká na obličeji, ale mají v anatomii důležitou funkci.

Kočičí vousy jsou multifunkční a ačkoli jsou na první pohled viditelné pouze na špičce tlamy, podle Puriny mají tyto nápadné nástavce také na uších, očích a předních nohách, společnost vyrábějící krmiva pro domácí zvířata.

Tento orgán se táhne symetricky podél těla a má sudý počet na každé straně anatomie. „Je jich celkem 24, aby bylo možné přesně změřit jejich prostředí.“uvedl výrobce krmiva pro psy a kočky.

Tyto stránky „hrubé chlupy“které jsou mnohem větší než jejich srst, jsou vibrační senzory, které jim pomáhají měřit vzdálenost při lovu kořisti a umožňují jim zachovat si noční vidění.

Když kočka chodí v úplné tmě, ať už na ulici nebo uvnitř domu, obvykle projde bez povšimnutí, nenaráží do předmětů nebo nábytku, protože ty „smyslové orgány“ pomáhá vytvářet blízké zorné pole, aby se mohl pohybovat co nejhbitěji.

Zde se dozvíte, jaký význam mají fousky u koček a proč by se neměly zastřihávat ani se jich dotýkat.Zdroj: Capture Instagram
Jak fungují vousy

Kočky vnímají proudy Kočky jsou schopné vnímat proudění vzduchu pomocí svých fousků; vzduch v místnosti se mění podle toho, kde se nacházejí předměty. Tato zvířata jsou proto schopna vnímat, kde se nacházejí překážky. To jim spolu s vynikajícím nočním viděním umožňuje pohybovat se v temných místech.

Zde se dozvíte, jaký význam mají vousy u koček a proč by se neměly stříhat ani se jich dotýkat.Zdroj: Capture Instagram

Podle informací z webových stránek věnované domácím zvířatům, Domácí zvířata, tyto smyslové orgány jsou velmi zvláštní, protože jim umožňují udržet rovnováhu při skocích z jednoho místa na druhé.

Whiskers poslat informace do mozku při chůzi, díky čemuž si vytvářejí smyslovou mapu toho, jakou sílu musí vynaložit, aby přeskočili z jednoho místa na druhé, jakým směrem se mají pohybovat, a pomáhají jim vždy přistát na nohou.

Tento smyslový orgán je propojen s jejich svalovou a nervovou soustavou, Proto je třeba při stříhání jejich srsti dbát na to, aby se jednalo o končetinu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.