Accueil » Zvířata » Zde se dozvíte, proč a jak si psi vybírají svou oblíbenou osobu.

Zde se dozvíte, proč a jak si psi vybírají svou oblíbenou osobu.

Podle společenského přesvědčení jsou psi nejlepšími přáteli člověka. Je proto důležité, aby se ve společnosti svého pána cítil doprovázen a v bezpečí.

Je však normální, že se pes cítí pohodlněji nebo bezpečněji s určitým členem rodiny. Na to má vliv několik faktorů vztah mezi psem a člověkem. Většinou také souvisí s časem, který člověk se zvířetem tráví, a s aktivitami, které spolu sdílejí.

Jak si pes vybere člověka, kterého má nejraději?

Když si pes vybere osobu jako svou nejoblíbenějšívzniká velmi blízké pouto, které lze snadno vnímat. Nejdůležitější na tomto typu pouta je, že tato zvířata mají tendenci se více vázat k lidem, kteří jsou jim nejvíce podobní z hlediska osobnosti a zvyků.

Přečtěte si více
Co je to pes mývalovitý a proč by mohl souviset s původem Covid-19?

Jak si psi vybírají svou oblíbenou osobu?Zdroj: Capture Instagram
Všude vás následuje

Pes, který se u svého majitele cítí jako doma ho obvykle všude následuje. Ať jdete kamkoli. Skutečně, ať už jdete ven vynést odpadky, převléknout pokoje nebo jdete na zahradu, pes vás bude následovat všude.

Je však důležité rozlišovat případ, kdy pes následuje svého majitele pozitivním způsobem (aby si hrál nebo olizoval), a případ, kdy trpí separační úzkostí. V druhém případě může zvíře vykazovat známky deprese nebo například močit tam, kde by nemělo.
Jak si psi vybírají svého oblíbence?Zdroj: Capture Instagram

Vyhledávání fyzického kontaktu s osobou

Je normální, že když pes cítí s člověkem bezpečí a jistotu, vyhledává s ním kontakt. To může probíhat mazlením, spaním vedle osoby nebo ležením vedle osoby. Pes se skutečně často snaží spát u nohou nebo mezi nohama své oblíbené osoby.

Pozornost (a náklonnost) posiluje pouto

Kromě toho fyzická náklonnost posiluje pouto mezi zvířetem a člověkem. Pokud se člověk ke psovi chová odtažitě, bude se pes chovat odtažitě k němu. Na druhou stranu, pokud psovi věnujete hodně pohlazení, pozornosti a náklonnosti, pravděpodobně vás bude více vyhledávat.

Přečtěte si více
Jeho kočka na něj zírá celou noc, konečně ji natočí a pochopí, co se děje

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.