Accueil » Zvířata » Zde se dozvíte, proč je vaše kočka vždy velmi zvědavá, všechny důvody jsou odhaleny

Zde se dozvíte, proč je vaše kočka vždy velmi zvědavá, všechny důvody jsou odhaleny

Zde se dozvíte, proč je vaše kočka vždy velmi zvědavá, všechny důvody jsou odhaleny

Život s zvíře není vždy snadné. V případě koček, tato zvířata jsou zvědavá a tato vlastnost je vede k provádění určitých činností, které mohou být pro majitele „bolestí hlavy“. Jsou skutečně všestranné a mohou se měnit z divokých chvil v domě na klidné relaxační zdřímnutí.

Ačkoli to tak nevypadá, kočky využívají pozorování a zvědavost k přežití. Nicméně, se tato kočkovitá stvoření vydala na cestu se často pouštějí do nových dobrodružství a nepočítají s riziky, která někdy podstupují.

„Kočky se často ocitají na stromech, uvízlé v odpadkových koších nebo pokryté ježčími bodlinami, a to vše ve jménu zvědavosti,“ říká filantrop a nezávislý vědec Dr. Stephen Grand.

Proč je vaše kočka tak zvědavá?Zdroj: Capture Instagram

Proč jsou kočky velmi zvědavé:

Většina z nás si však klade otázku, proč naše kočičí společník je tak zvědavý. Především kočky zajímá pouze lov kořisti, lov je fascinuje. Proto jsou stále ve střehu a zkoumají své okolí.

Kočky si musí být vždy vědomy o tom, co se kolem nich děje. Nemohou si dovolit propásnout příležitost k jídlu, ale zároveň si musí dávat pozor na jakékoli nebezpečí,“ říká odborník Mikel Delgado na specializovaném webu The Dog People Panel.

V tomto smyslu je kotě bývá zvědavější protože se dozvídá o svém okolí věci, se kterými se nikdy předtím nesetkal. Aby zjistila, zda je něco bezpečné, může to chtít pozorovat, pomalu se k tomu přiblížit a třeba se toho dotknout, přivonět si k tomu nebo to ochutnat.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.